Ogłoszenia Parafialne – XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2017 r.

1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 11.00. Intencje.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień misyjny – modlimy się za misje i misjonarzy. Taca przeznaczona jest na misje.
  3. Zwyczajem lat poprzednich w Tygodniu Misyjnym prowadzona jest w naszej parafii zbiórka zboża i płodów rolnych dla WSD  w Przemyślu. Sołtysów poszczególnych wsi prosimy,  aby taką zbiórkę przeprowadzili  w najbliższy wtorek. Do godz. 8.00 wystawiamy płody ziemi przy drodze, a sołtysów prosimy aby do godz. 10.00 zwieźli wszystko przed kościół parafialny. Około godziny 10.00 przybędzie samochód dostawczy z Seminarium, który zabierze złożone dary. Bardzo proszę kilku mężczyzn do pomocy do panów sołtysów. Bóg zapłać za okazaną pomoc dla WSD.
  4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich i zmarłych kapłanów. Pamięć i modlitwa o zmarłych to zawsze wyraz naszej wdzięczności i wiary w świętych obcowanie. Do kontenerów wrzucamy sztuczne wieńce, sztuczne kwiaty i znicze. Natomiast na przyczepie gromadzimy odpady pochodzenia organicznego tzn. trawę, zwiędłe kwiaty, zwiędłe wieńce bez sztucznych kwiatów.
  5. Na ołtarzach i ławkach są wyłożone kartki wypominkowe. Można je zabierać i po czytelnym wypełnieniu składać do skrzynki z napisem WYPOMINKI.
  6. Spowiedź przed sakramentem bierzmowania codziennie od 16.30. Proszę, aby do spowiedzi przystąpiła młodzież, świadkowie  i rodzina. Pamiętajmy, że za niedługo święta listopadowe i możliwość odpustów.
  7. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. możliwość ucałowani relikwii.
  8. Przypominam, że w środy nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  i prywatna adoracja oraz Nowenna do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
  9. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela”, „Cuda i Łaski” oraz „Miłujcie się”.
  10. W tym tygodniu patronują nam – wtorek bł. Jan Balicki, sobota Apostołowie św. Szymon i Juda Tadeusz.
  11. Na stronie internetowej pojawiły się nowe artykuły o różańcu oraz o historii naszej parafii. Zachęcam do przeczytania.
  12. Od poniedziałku po Mszach świętych młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży i ministranci będą rozprowadzać znicze. Środki pozyskane ze sprzedaży i złożonych przy tej okazji ofiar wesprą fundusz młodzieżowy i umożliwią im realizację podejmowanych inicjatyw. Z góry dziękujemy za zaangażowanie.
  13. We wtorek po nabożeństwie różańcowym próba dla ministrantów, kandydatów do bierzmowania i osób posługujących podczas konsekracji ołtarza.
  14. W środę kandydaci do sakramentu bierzmowania odnowią przyrzeczenie abstynencji. Podczas Mszy świętej będzie miało miejsce błogosławieństwo i rozdanie krzyży.
  15. W czwartek po Mszy świętej próba generalna dla wszystkich osób posługujących podczas konsekracji ołtarza.
  16. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
  17. kościół parafialny – rodzice młodzieży bierzmowanych.
  18. kościół św. Mikołaja parafianie  z numerów –  35 – 49 –  w tygodniu do piątku, ponieważ w piątek odprawimy tam o 16.30 różaniec oraz Mszę św. w związku z wizytacją biskupią.
  19. Od następnej niedzieli przenosimy Mszę św. o godz. 8.00 do kościoła św. Mikołaja.

PLAN WIZYTACJI:

Piątek:

12.00    wizyta w Szkole Podstawowej

14.30    wizyta u chorego

15.00    kościół parafialny Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji                                           zmarłych.(nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym)

15.00    Ożanna różaniec i Msza św.

16.30    św. Mikołaj różaniec i Msza św.

Sobota:

10.00     kościół parafialny – różaniec

11.00     kościół parafialny uroczysta Msza św.  – konsekracja ołtarza i sakrament bierzmowania uczniów kl. III gimnazjum.

Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego  w rozpoczętym tygodniu.

Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się w intencji odwiedzin biskupa, konsekracji ołtarza i rekolekcji ewangelizacyjnych w grudniu. Święty Michale Archaniele…