Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła – 1.10.2017 r.

389
 1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota wyjątkowo o 14.00. Ożanna w środy i piątki o 15.30.
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 3. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Panów z Rady Parafialnej proszę o zebranie tacy na wszystkich Mszach św. oraz o przeczytanie czytań.
 4. Na prośbę KEP w dzisiejszą niedzielę w całej Polsce obędzie się zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Chętni mogą to uczynić przed kościołem.
 5. W najbliższą niedzielę 8 października przypada 39 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Obchodzony będzie Dzień Papieski. Włączmy się też czynnie w budowę żywego pomnika Jana Pawła II „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprzez fundowanie stypendiów dla młodzieży zdolnej pochodzących z ubogich rodzin. Na ten cel prosi się o zbiórkę do puszek w każdej parafii. Dlatego w następną niedzielę przed kościołami młodzież będzie zbierać dobrowolne ofiary do puszek na ten cel.
 6. Różaniec odmawiać będziemy w następującej kolejności:

– poniedziałek i wtorek – chętne dzieci, środa – AK, czwartek – Bractwo św. Józefa, piątek, sobota i niedziela –  chętne dzieci.

 1. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi możemy korzystać każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Ożanna o 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św. W kościele parafialnym o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, w ciszy przygotowujemy się do spowiedzi, następnie o 16.30 różaniec i Msza św., Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy – ks. Proboszcz od 8.00, ks. Damian od 10.00.
 2. W piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
 3. Wyjazd na „Różaniec do granic” do Fredropola (par. Kormanice) w sobotę o godz. 8.30 spod kościoła. Szczegóły na stronie http://przemyska.pl/2017/09/19/rozaniec-do-granic/
 4. W sobotę wspomnienie NMP Różańcowej. Równocześnie jest to pierwsza sobota miesiąca. Jest to prośba Matki Bożej aby wynagradzać za grzechy i ratować dusze przed piekłem. Zachęcam do wspólnej modlitwy. rozpoczynamy wyjątkowo o 14.00 różańcem Będziemy łączyć się duchowo z tymi, którzy modlić się będą przy granicach naszej ojczyzny. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne.
 5. Przypominam, że w środy przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja oraz Nowenna do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
 6. W czwartek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy DSM, a w piątek RAM.
 7. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela”.
 8. Wzorem ubiegłych lat na placu u pana Bagniaka będzie zbierany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny(RTV AGD np. pralki, lodówki, telewizory, odkurzacze, komputery itp.). Sprzęt można przynosić do najbliższej środy do 9.30. Dochód z tego zebranego sprzętu ma wspomóc zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.
 9. W zakrystii można złożyć podpis pod Obywatelską Inicjatywą „Stop Aborcji”, której celem jest zmiana ustawy o ochronie życia ludzkiego, polegająca na zakazie dokonywania aborcji ze względów eugenicznych. Zbiórka podpisów będzie trwała do końca października i jest potrzebny pesel.
 10. W tym tygodniu patronują nam – poniedziałek Święci Aniołowie Stróżowie, środa św. Franciszek, czwartek św. Faustyna
 11. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu  prosimy:
 12. kościół parafialny   parafianie  –  268 – 274   – w piątek po Mszy św.

Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego  w rozpoczętym  tygodniu.

Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się w intencji wizytacji biskupiej w październiku, konsekracji ołtarza i rekolekcji ewangelizacyjnych w grudniu. Święty Michale Archaniele…