środa, 20 lipca 2016 – dzień przyjazdu pielgrzymów

Motto dnia: Wielbi dusza moja Pana (Łk 1, 46)

• 10.00 – Recepcja (Fara)

• 17.30 – Zawiązanie wspólnoty (Fara – Leżajsk)

• 18.00 – Celebracja Mszy św. (wprowadzenie w program Dni w Diecezji)

czwartek, 21 lipca 2016 – ŁAŃCUT
Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

Motto dnia: Popatrzcie jaką miłością obdarzył nas Ojciec (1 J 3, 1)

Poranna celebracja ma nam uświadomić, że dzięki sakramentowi chrztu świętego jesteśmy dziećmi Boga. Mimo różnych ras, kultur i narodów, tworzymy jedną rodzinę dzieci Bożych i możemy wołać Abba – Ojcze. Mamy być z miłością otwarci na drugiego człowieka. Dni w Diecezji i ŚDM w Krakowie dają możliwość pielęgnowania chrześcijańskiej tożsamości i praktykowania tej otwartości, niosą doświadczenie wspólnoty Kościoła – rodziny dzieci Bożych.

• 9.00 – Wyjazd do Łańcuta (z ul. Skłodowskiej)

• 10.00 – Zawiązanie wspólnoty

• 10.30 – zwiedzanie Zamku w Łańcucie, powozowni i storczykarni (możliwość zwiedzania muzeum ikon – Dzieł Sztuki Cerkiewnej)

• 11.00 – możliwość obejrzenia filmu w MDK – propozycja dla młodzieży polskiej

• 13.00 – Obiad w Restauracji Zamkowej

• 14.30 – przejazd do Markowej i zwidzenie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów

• 17.00 – Eucharystia

Podsumowanie dnia:

• 19.00 – Koncerty lokalnych zespołów artystycznych, spotkanie z twórcami
    i animatorami kultury

• 21.00 – Apel Jasnogórski i powrót

piątek, 22 lipca 2016 – JAROSŁAW
Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia

Motto dnia: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą (Mt 5, 8)

Propozycje dnia:

• 9.30 – wyjazd do Jarosławia (z ul. Skłodowskiej)

• 10.30 – Zawiązanie wspólnoty – Campus PWSTE(projekcja filmu o naszym mieście, wraz z miejscami, które będą możliwe do zwiedzania)

• 11.30 – Zwiedzanie miasta z przewodnikami: Możliwość zwiedzania Podziemnego Przejścia, Muzeum, Trasy turystyczne z przewodnikami

• 13.30 – Obiad Parking przy PWSTE w Jarosławiu

• 15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i przejście przez Bramę Miłosierdzia u oo. Dominikanów (możliwość spowiedzi w języku francuskim, włoskim i polskim).

• 16.00 – Druga część zwiedzanie miasta

• – Parafia obrządku Bizantyjsko-Ukraińskiego – wykonanie Akatystu.

• Dla młodzieży z Polski możliwość oglądania Filmu w Kinie: L’Apotre (Apostoł)

• 18.00 Nowoczesna parafia – Colping: występ zespołów muzycznych, prezentacja grup z Gabonu i Italii.

• Możliwość odwiedzenia i spotkania się z osobami ze Schroniska dla bezdomnych ( ks. Franciszek Rząsa)

• Spotkanie z Siostrami Niepokalankami: możliwość zwiedzania szkoły katolickiej i modlitwy

Podsumowanie dnia:

• 19.30 – Nabożeństwo adoracyjne – Wieczór Chwały

(Prowadzi Archidiecezjalna grupa Ewangelizacyjna Ruchu Światło – Życie+ Archidiecezjalna Diakonia Modlitwy + Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z Jarosławia + Diakonia muzyczna)

• 21.30 – Powrót do Leżajska

sobota, 23 lipca 2016 – LEŻAJSK – PRZEMYŚL
Wesele w Kanie Galilejskiej

Motto dnia: Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie (1 Kor 10, 32)

Propozycje dnia:

• 10.00 – Zawiązanie wspólnoty – plac przy MOSiR (możliwość zwiedzania Bazyliki O.O. Bernardynów, grobu proroka Elimelecha, Muzeum Ziemi Leżajskiej)

• 10.30 – Spotkanie z Klubem Motocyklowym „WEHIKUŁ”

• 11.00 – Koncert ewangelizacyjny (Plac przy MOSiR)

zespołu „Stróże Poranka. Paweł Chustak (Chusti)”

• 12.15 – Obiad (Gimnazjum, Liceum, Technikum, ul. M.C. Skłodowskiej)

• 13.00 – Wyjazd do Przemyśla

• 15.00 – Eucharystia z uczestnikami „Dni w Diecezji” (Rynek w Przemyślu)

• 16.30 – Zwiedzanie starówki w Przemyślu (Zamek Kazimierzowski, Katedra Rzymsko i Greckokatolicka, Podziemia Katedry, Muzeum Fajki i Dzwonów)

• 19.30 – Pogodny wieczór czyli wielki bal z wodzirejami (Mały Rynek – Przemyśl)

• 21.30 – Powrót do Leżajska

niedziela, 24 lipca 2016 – LEŻAJSK
Przemienienie na Górze Tabor

Motto dnia: Panie dobrze, że tu jesteśmy (Mt 17, 4)

Propozycje dnia:

• Poranek i śniadanie u rodzin

• Obiad u rodzin

• 14.00 – Wspólna Eucharystia z rodzinami (Główna Msza św. plac przy MOSiR)

• 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (Plac przy MOSiR)

• 15.30 – Piknik rodzinny – dla mieszkańców Miasta Leżajsk, Powiatu Leżajskiego, Gminy Leżajsk, Nowa Sarzyna, Żołynia i Rakszawa, Sieniawa, Adamówka, Tryńcza oraz dekanatów Leżajsk I, Leżajsk II, Żołynia i Sieniawa.

• 20.00 – Koncert zespołu PECTUS (Plac przy MOSiR)

poniedziałek, 25 lipca 2016 – LEŻAJSK – KRAKÓW
Ustanowienie Eucharystii

Motto dnia: Abyśmy nie ustali w drodze…

• W ostatnim dniu pobytu w Archidiecezji Przemyskiej, po śniadaniu, wszyscy goście i młodzież Lokalnego Centrum ŚDM w Leżajsku oraz wszyscy chętni zgromadzą się w leżajskiej Farze, aby uczestniczyć w uroczystym zakończeniu  „Dni w Diecezji” i równie uroczystym posłaniu do Krakowa,

• 8.00 – Eucharystia i uroczyste błogosławieństwo posłania do Krakowa

• Po Mszy św. wyjazd do Łańcuta na pociąg do Krakowa.

Plan "Dni w Diecezji" Przemyskiej (20 - 25 lipca 2016)
Plan „Dni w Diecezji” Przemyskiej (20 – 25 lipca 2016)