Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2016

167
 1. Msza św. w tygodniu o 17.00, w sobotę o 16.00. Przed Mszą św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Intencje.
 2. Dziś zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Po sumie odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, za którego odmówienie można zyskać odpust zupełny. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odczytamy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Treść Jubileuszowego została wydrukowana  na okolicznościowych broszurach i jest wyłożona na ławkach. Zabierzmy jeden egzemplarz i w domach z całą rodziną odmówmy modlitwę przyjmując Jezusa za Pana i Króla swojej rodziny.
 3. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość dzisiejsza to także święto patronalne Akcji Katolickiej. Przypominamy, że wspólnota Akcji Katolickiej, swoje spotkania ma w trzecie środy miesiąca po wieczornej Mszy św. Zachęcamy osoby zainteresowane  do współpracy i włączenie się w działalność Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członkom  AK składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w życie Parafii i Kościoła.
 4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na pomoc dla Domu „Emaus” w Korczynie.
 5. Zapraszam Radę Parafialną i Bractwo św. Józefa w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Bardzo proszę o obecność.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje zbiórkę trwałych produktów spożywczych  i chemii gospodarczej. W sklepach na terenie parafii wystawione będą przeznaczone na ten cel pojemniki do których można składać powyższe produkty. Akcja ta ma na celu pomoc rodzinom  potrzebującym. Współudział w tej akcji jest realizacją najważniejszego przykazania miłości Boga  i bliźniego. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za Waszą pomoc.
 7. W środę przed Mszą św. różaniec za ojczyznę.
 8. W środę po Mszy św. spotkanie dziewczynek z DSM.
 9. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i  Godzina Święta.
 10. W czwartek po Mszy św. Spotkanie „Grupy Biblijnej”. Zapraszam wszystkich chętnych.
 11. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem  „Idźcie  i głoście”.
 12. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela”.
 13. W tym tygodniu patronują  – pon. Ofiarowanie NMP wtorek – św. Cecylia  – patronka muzyki kościelnej – dziękujemy za posługę panu organiście oraz grupom muzycznym w parafii – zespołowi „Mio Dio” oraz scholii.
 14. Wszystkim parafianom, gościom i solenizantom życzymy miłej niedzieli oraz  Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień.
 15. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu  prosimy:
 • kościół parafialny  nr –  279 – 288  – w piątek po Mszy św.