Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2017

344
 1. Msza św. w tygodniu o 17.00, w sobotę o 16.00. Intencje.
 2. Dziś Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – dzień modlitw o pokój na świecie. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny.
 3. W piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną też uroczystością Trzech Króli. W czasie każdej Mszy Świętej błogosławimy kadzidło i kredę. Zapraszamy Pana Jezusa do naszego życia i naszych domów, prosząc, by nam błogosławił przez cały nowy rok. Oznaczmy drzwi literami: K+M+B – pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, i wpiszmy obecny rok – 2017. Msze św. jak niedzielę. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Przypomnę, że do ważności I piątku miesiąca jest potrzeba przyjęcia Jezusa w Komunii św. Spowiedź nie jest potrzebna, a jest przecież bliskość świąt więc stan łaski uświęcającej w nas trwa. W tym dniu nie obowiązuje piątkowy post.
 4. Dzisiaj niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańca św. Na sumie modlimy się za tych, którzy odeszli z naszych rodzin w ubiegłym roku.
 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Przemyślu, a z Trzech Króli na misje.
 6. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.
 7. Dziękuję tym osobom, które podjęły się Duchowej Adopcji, a która zakończyła się w Boże Narodzenie. Było nas 50 osób.
 8. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nowenna do MBN Pomocy. W czwartek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, cicha adoracja i nabożeństwo do św. Józefa.
 9. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim rodzinom, które do tej pory odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską za życzliwe przyjęcie i gościnność. Niestety nasz stan zdrowia uniemożliwił zaplanowaną kolędę. Mam nadzieję, że wszyscy zostali o tym poinformowani. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu zostaje odwołana. Na Trzech Króli podamy dalszy ciąg kolędy.
 10. Do nabycia prasa katolicka. „Niedziela” oraz „Cuda i Łaski”.
 11. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
 • kościół parafialny parafianie z numerów – 339 – 344 – w piątek po Mszy św.

Wszystkim Wam tu obecnym: gościom i parafianom życzymy jako Wasi duszpasterze: niech w Nowym Roku 2016 Pan Bóg Wam hojnie błogosławi, niech Was strzeże i prowadzi. Niech udzieli daru zdrowia i obdarzy pokojem. Szczęść Boże w Nowym Roku.