Uroczystość Trójcy Świętej – 11 czerwca 2017

413
 1. Msze św. w tygodniu: jutro o godz. 7.00, środa – piątek o godz. 18.00, w sobotę o 17.00.
 2. We wtorek 13 czerwca odpust ku czci św. Antoniego w Ożannie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00, a po niej Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcam do wspólnej modlitwy. We wtorek nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym.
 3. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało.
 5. Msze św.:  rano kościół parafialny o 7.00, Ożanna o 8.00, suma z procesją o 10.00.
 6. Mszy św. o 15.00 nie będzie. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, tak jak w poprzednich latach: przy kapliczce – przy Dworskiej Drodze (prosimy sąsiadów); przy posesji Państwa Tryków (prosimy Bractwo Św. Józefa); przy szkole (prosimy OSP); przy kościele św. Mikołaja (prosimy AK i Mieszkańcy Ruskiego Końca).
 7. Wszystkich zapraszamy do udziału w sumie i procesji, która jest wyznaniem wiary w prawdziwą   obecność Jezusa pod postacią chleba. Za udział w procesji możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, ale też pamiętajmy, że udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Proszę się przygotować do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu przez Bractwo św. Józefa oraz obrazy i figurki jeżeli się podejmą tej funkcji przez panie z Koła Gospodyń z Kuryłówki, Tarnawca i Ożanny, Procesja powinna się ustawić w następującej kolejności: krzyż, chorągwie, figurki, obrazy, ministranci, chłopcy z dzwonkami, dziewczynki do sypania kwiatów, baldachim i orkiestra. Dzieci rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. W tym dniu dzieci z kl. IV będą przeżywać swoją rocznicę. Rocznica dzieci komunijnych zawsze będzie odbywać się w Boże Ciało.
 8. Od piątku przez cały tydzień Oktawa Bożego Ciała. Dziewczęta zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców o dzwonienie dzwonkami, a panów z Bractwa o niesienie baldachimu. W niedzielę procesja będzie po sumie.
 9. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje post. Została udzielona dyspensa.
 10. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii
 11. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny.
 12. Polecamy prasę katolicką. Do nabycia „Niedziela”.
 13. We wtorek w kościele parafialnym zostanie zainstalowany nowy ołtarz i ambonka.
 14. Za tydzień na sumie Msza św. koncelebrowana w 25-ą r. święceń kapłańskich ks. Proboszcza.
 15. Parafia Leżajsk Fara organizuje pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 5 – 15 lipca. Zapisy w naszej Parafii lub u ks. Przewodnika w Leżajsku. Spotkanie organizacyjne 25 czerwca o godz. 16.00. Szczegóły na plakatach.
 16. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy kościół parafialny – parafianie z Tarnawca z numerów 43a – 53 – w piątek po Mszy św.
 17. Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.
 18. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Michała Kołotka. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczne odpoczywanie.