Uroczystość Trójcy Świętej – 22 maja 2016

273
 1. W tygodniu majówki rozpoczynamy o 17.30, a później Msza św. Intencje.
 2. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do udziału w nabożeństwach zwłaszcza dzieci i młodzież.
 3. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św.: św. Mikołaj o 7.00, Ożanna o 8.00, suma z procesją o 10.00. Mszy św. o 15.00 nie będzie. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, tak jak w poprzednich latach:
 5. – przy kapliczce – przy Dworskiej Drodze (prosimy sąsiadów)
  – przy posesji Państwa Tryków (prosimy Bractwo Św. Józefa)
  – przy szkole (prosimy OSP)
  – przy kościele św. Mikołaja (prosimy AK i młodzież).
 6. Wszystkich zapraszamy do udziału w sumie i procesji, która jest wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Jezusa pod postacią chleba. Za udział w procesji możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Proszę się przygotować do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu przez Bractwo św. Józefa oraz obrazy przez dziewczęta. Procesja powinna się ustawić w następującej kolejności: krzyż, chorągwie, figurki, ministranci, chłopcy z dzwonkami, dziewczynki do sypania kwiatów, baldachim i orkiestra.
 7. Od piątku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30, potem procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Prosimy w szczególności najmłodszych parafian o udział w sypaniu kwiatów i dzwonieniu dzwonkami a dzieci klas III o przyjście w strojach komunijnych. W ten sposób starajmy się uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza.
 8. W niedzielę procesja będzie po sumie.
 9. Polecamy prasę katolicką. Do nabycia – Niedziela.
 10. Wszystkim naszym parafianom i gościom i solenizantom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień.
 11. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
  a. kościół św. Mikołaja parafianie z nr 534/9 – 534/11,
  b. kościół parafialny parafianie z nr 430 – 436 w piątek po Mszy św.