V Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017

413
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, w sobotę o 8.00. Intencje.
 2. Dziękujemy rodzicom bierzmowanych za ofiarę 1800 zł. na ogrodzenie dawnej wikarówki. Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy za ofiarę 300 $ na rzutnik tekstu naszej byłej parafiance obecnie mieszkającej w USA.
 4. Dziękuję tym panom, którzy postawili leżący krzyż na drodze z kościoła parafialnego do Ożanny.
 5. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Do odczytania Męki Pańskiej zapraszam panów z Bractwa św.  Józefa.
 6. W środę przed Msza św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nabożeństwo do MBN Pomocy.  W czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, osobista adoracja oraz nabożeństwo do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
 7. W środę po Mszy św. na spotkanie zapraszamy panów z Bractwa świętego Józefa.
 8. W piątek parafialna Droga Krzyżowa. Rozpoczynamy Mszą św. w kościele parafialnym   o godz. 18.00. Stacje Drogi Krzyżowej – I koło krzyża misyjnego, II Kazimierz Borek, III  Józef Leja, IV Ryszard Wraga, V Zbigniew Tryka, VI Zofia Dziekan, VII Józef Wrona, VIII Mazur – Rakszawski, IX Ćwikła Jerzy, X Czesław Cal, XI Liber – Podobiński, XII Zbigniew Pleskacz, XIII Kapliczka, XIV koło cmentarza.
 9. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na parafialną drogę krzyżową spowiedź tylko w kościele parafialnym od 17.00. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi, jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek – ks. proboszcz od godz. 8.00, ks. Ireneusz od godz. 10.00. Będzie to równocześnie spowiedź świąteczna.
 10. Spowiedź parafialna odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 10.00–12.00. Ożanna 11.30 – 12.00.
 11. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przystąpili do Duchowej Adopcji. Jest nas 50 osób.
 12. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna dla róż – o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu o powołania do kapłaństwa i zakonu oraz o pomoc Bożą w pracach konserwatorskich przy naszych świątyniach.
 13. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 14. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Panów z Rady Parafialnej proszę o zebranie tacy w następną niedzielę na wszystkich Mszach św.
 15. Polecamy prasę katolicką – do odebrania „Niedziela” oraz „Nasza Arka”.
 16. Trwa akcja zbierania towarów spożywczych dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. W sklepach są wystawione kosze z napisem „Jałmużna wielkopostna”.
 17. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12 rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. .  Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii ojca św.  które są w naszym kościele.
 18. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy: kościół parafialny   parafianie z numerów –  427 – 429 – w piątek po drodze krzyżowej
 19. Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.

Myśl na Wielki Post – „Co dobrego mogę zrobić dla swojej parafii”.