VI Niedziela Wielkanocy – 1 maja 2016

95

W dniu wczorajszym Ojciec Święty Franciszek mianował Pasterzem naszej Archidiecezji ks. Bpa Adama Szala. Nowego Pasterza naszej Archidiecezji obejmijmy szczerą modlitwą.

 1. W tygodniu majówki rozpoczynamy o 17.30, a później Msza św. Intencje.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc maj – początek nabożeństw majowych. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach, które ożywiają naszą wiarę i miłość do Matki Najświętszej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach zwłaszcza dzieci i młodzież.
 3. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy dbają o  kapliczki na terenie naszej parafii.
 4. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe ( dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli). Zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby Pan Bóg ustrzegł nas przed kataklizmami i nie zabrakło nam chleba powszedniego. W poniedziałek procesja do Tarnawca, we wtorek Kuryłówka, środa Ożanna.
 5. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę  – po sumie procesja – proszę panów             z Bractwa o przyjście w strojach i wzięcie chorągwi, a dziewczynki o wzięcie obrazów. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi na naszych domach.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą św. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00- następnie cicha adoracja, a przed godziną 17.30 odśpiewamy Litanię do Matki Bożej. W Ożannej wystawienie Najświętszego Sakramentu o 16.00  spowiedź                i Msza św. Pamiętajmy, że „Kto dziewięć pierwszych piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechu lecz pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy ks. Piotr od  8.00, ks. Ireneusz od 11.00.
 7. W piątek początek nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 8. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. Za tydzień na sumie Msza św. w intencji „Niewinnych ofiar represji komunistycznych i żołnierzy podziemia antykomunistycznego” oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy tablicy, pomnikach i grobach poległych podczas II wojny światowej.
 10. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
 11. Za tydzień taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bardzo proszę chętnych o wpisanie imienia               i nazwiska oraz  numeru domu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. Polecamy prasę katolicką. Do nabycia –  „Niedziela”.
 13. W tym tygodniu patronują nam – środa św. Florian, piątek św. Apostołowie Filip i Jakub
 14. Wszystkim naszym parafianom i gościom i solenizantom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień.
 15. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów  w tym tygodniu  prosimy:
 16. kościół św. Mikołaja parafianie z nr 534/5 – 534/8.
 17. kościół parafialny  parafianie z  nr  – 427, 427a, 427b, 428, 428a i 429 –  piątek po Mszy św.

Zmarła Julia Wnuk jutro pogrzeb o 14,00. Pomódlmy się w intencji zmarłej. Wieczne odpoczywanie..