VIII Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017

1. Msze św. w tygodniu o 17.00. W sobotę o 16.00.
  2. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości Zachęcamy całą parafię do podjęcia działań w dziedzinie troski o trzeźwość.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do świąt Wielkanocnych. Pamiętamy o postanowieniach wielkopostnych.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy
  5. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów: kościół parafialny o 8.00 i 17.00, Ożanna 15.30. Można będzie zabrać popiół dla nieobecnych.
  6. Ożanna w piątek Droga Krzyżowa i Msza św. o 15.00. W kościele parafialnym Droga Krzyżowa o 16.30, a po niej Msza św. Taca zbierana w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
  7. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w kościele parafialnym w każdą niedzielę po sumie.
  9. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, zmiana tajemnic różańcowych, poświęcenie przedmiotów religijnych.  Intencja modlitewna dla róż – o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu o powołania do kapłaństwa i zakonu oraz o pomoc Bożą w pracach konserwatorskich przy naszych świątyniach.
  11. W następną niedzielę na sumę zapraszamy dzieci kl. III wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają książeczki komunijne.
  12. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania ze spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
  13. W czwartek na Mszę św. i spotkanie zapraszam Bractwo św. Józefa.
  14. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź – Ożanna od 15.00, kościół parafialny od 16.00. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek – ks. proboszcz od godz. 8.00, ks. Ireneusz od godz. 10.00.
  15. Za tydzień taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
  16. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.
  17. Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku zaprasza na film „Zerwany kłos”. Film przedstawia historię bł. Karoliny Kózkówny, młodej dziewczyny, która oddała życie w obronie czystości i wiary. Film będzie można zobaczyć w dniach 3 – 5 marca (piątek – niedziela) o godz. 14.00.
  18. Sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
  • kościół parafialny parafianie z numerów –  394 – 398 – w piątek po Mszy św.;
  • Ożanna parafianie z numeru 11.