VIII Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017

340
 1. Msze św. w tygodniu o 17.00. W sobotę o 16.00.
 2. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości Zachęcamy całą parafię do podjęcia działań w dziedzinie troski o trzeźwość.
 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do świąt Wielkanocnych. Pamiętamy o postanowieniach wielkopostnych.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy
 5. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów: kościół parafialny o 8.00 i 17.00, Ożanna 15.30. Można będzie zabrać popiół dla nieobecnych.
 6. Ożanna w piątek Droga Krzyżowa i Msza św. o 15.00. W kościele parafialnym Droga Krzyżowa o 16.30, a po niej Msza św. Taca zbierana w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 7. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 8. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w kościele parafialnym w każdą niedzielę po sumie.
 9. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, zmiana tajemnic różańcowych, poświęcenie przedmiotów religijnych.  Intencja modlitewna dla róż – o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu o powołania do kapłaństwa i zakonu oraz o pomoc Bożą w pracach konserwatorskich przy naszych świątyniach.
 11. W następną niedzielę na sumę zapraszamy dzieci kl. III wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają książeczki komunijne.
 12. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania ze spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
 13. W czwartek na Mszę św. i spotkanie zapraszam Bractwo św. Józefa.
 14. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź – Ożanna od 15.00, kościół parafialny od 16.00. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek – ks. proboszcz od godz. 8.00, ks. Ireneusz od godz. 10.00.
 15. Za tydzień taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 16. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.
 17. Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku zaprasza na film „Zerwany kłos”. Film przedstawia historię bł. Karoliny Kózkówny, młodej dziewczyny, która oddała życie w obronie czystości i wiary. Film będzie można zobaczyć w dniach 3 – 5 marca (piątek – niedziela) o godz. 14.00.
 18. Sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
 • kościół parafialny parafianie z numerów –  394 – 398 – w piątek po Mszy św.;
 • Ożanna parafianie z numeru 11.