XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017

423
  1. Msza św. w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00, sobota o 17.00.
  2. Dziś po sumie kolejne Nabożeństwo Fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
  3. We wtorek 15.08. Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tradycyjnie to święto nazywamy MB Zielną. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Podziękujmy szczególnie w tym dniu za Cud nad Wisłą i ocalenie w 1920 roku naszej niepodległości, kiedy to Polacy odnieśli największe zwycięstwo nad bolszewikami.
  4. Starostwo Powiatowe w Leżajsku przyznało dla naszej parafii 20 tyś. zł. na prace konserwatorskie. Na kościół parafialny 10 tyś. i na kościół św. Mikołaja 10. tyś. Bóg zapłać za okazaną pomoc.  Przypominam, że WKZ przeznaczył dla naszej parafii 40 tyś.
  5. Przypominam, że w środy przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja oraz Nowenna do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
  6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękuję Panom z Rady Parafialnej za zebranie tacy oraz za przeczytanie czytań.
  7. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela”.
  8. W tym tygodniu patronują nam: poniedziałek św. Maksymilian Kolbe męczennik, czwartek św. Jacek.
  9. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy: kościół parafialny parafianie –  213 – 217 – w piątek po Mszy św.

Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.