XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2016

317
 1. Msza św. w tygodniu o 18.00. W poniedziałek, wtorek i środę również o 7.30. Intencje.
 2. Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.
 3. Sierpień jest również miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.
 4. Z naszej parafii wyruszy autokarowa pielgrzymka na Kalwarię Pacławską k. Przemyśla w dniu 11(czwartek) sierpnia. Będzie możliwość wjazdu na samą górę oraz spokojnego przejścia dróżkami Pana Jezusa i Matki Bożej. Chętnych prosimy o zapisy do najbliższej soboty.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą św. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 – następnie cicha adoracja, a przed godziną 17.45 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania i Msza św. Ożanna wystawienie Najświętszego Sakramentu o 16.00 spowiedź i Msza św. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba, w grzechu nie umrze lecz pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy od 8.00.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla róż – o powołania do kapłaństwa i zakonu, o Boże błogosławieństwo w pracach na rzecz naszej parafii oraz o trzeźwość dla naszych rodzin.
 7. Przypominam, że w środy przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja oraz Nowenna do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
 8. Taca za tydzień przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 9. We wtorek można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
 10. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego – poświęcenie kopru. To również pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy różańcem o godz. 17.30. Jest to prośba Matki Bożej, aby wynagradzać za grzechy i ratować dusze przed piekłem.
 11. W sobotę w Przemyślu śluby wieczyste złoży nasza parafianka s. Salomea. Polecamy siostrę i jej rodzinę naszym modlitwom i prosimy o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii.
 12. Do odebrania prasa katolicka: „Niedziela” i „Nasza Arka”.
 13. W tym tygodniu patronują nam – poniedziałek św. Alfons Liguori, czwartek św. Jan Maria Vianney patron kapłanów.
 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i solenizantom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień.
 15. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
 • kościół św. Mikołaja parafianie z nr – 5 – 12.
 • kościół parafialny parafianie z Tarnawca nr – 67 – 75 –w piątek po Mszy św.