XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2016

175
 1. Msza św. w tygodniu o godz.18.00, we wtorek, środę i czwartek dodatkowo o 7.30.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. Jutro 15.08. Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tradycyjnie to święto nazywamy MB Zielną. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Podziękujmy szczególnie w tym dniu za Cud nad Wisłą i ocalenie w 1920 roku naszej niepodległości, kiedy to Polacy odnieśli największe zwycięstwo nad bolszewikami.
 4. Przypominam, że w środy przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja oraz Nowenna do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
 5. Do odebrania prasa katolicka: „Niedziela” i „Cuda i Łaski”.
 6. Mamy 13 nowych ławek w kościele parafialnym. Zostało jeszcze do zrobienia sześć.
 7. Zakończyliśmy prace związane z pokryciem kopułek na kościele św. Mikołaja.
 8. Od najbliższego tygodnia  rozpoczną się kolejne prace w kościele św. Mikołaja – będą postawione rusztowania, dlatego od następnej niedzieli, aż do skończenia prac nie będzie odprawiana w tym kościele nabożeństwa. Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiana w kościele parafialnym.
 9. W następną niedzielę w naszej diecezji organizowana jest zbiórka do puszek na Dom Ulgi w Cierpieniu  im. Św. Jana  Pawła II w Jarosławiu. Jest to hospicjum dla chorych na nowotwory i inne nieuleczalne choroby.
 10. W tym tygodniu patronują nam –wtorek św. Stefan, środa św. Jacek, sobota św. Bernard – solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i solenizantom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania, a udającym się na urlopy miłego i radosnego odpoczynku. Nie zapominajmy  o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej.
 12. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
 • kościół św. Mikołaja nie będzie sprzątany ze względu na prace.
 • kościół parafialny parafianie  z Tarnawca nr – 76 – 79, 80 i 81, 82 – 86–  – (w piątek po Mszy św.)