XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2016

210
 1. Msza św. w tygodniu o 18.00, w sobotę o 17.00. Intencje.
 2. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na rzecz prowadzonych prac remontowo – konserwatorskich.
 3. Za tydzień niedziela środków społecznego przekazu – taca przeznaczona jest na radio diecezjalne.
 4. Wszystkich, którzy pragną rozważać Pismo Święte oraz pogłębiać swoje życie duchowe, zapraszamy do grupy modlitewno – biblijnej. Będziemy spotykać się raz w miesiącu, we wspólnie ustalonym dniu na plebanii lub w wikarówce, po wieczornej Mszy św.  Spotkania nasze będziemy zaczynać modlitwą do Ducha Świętego i zapalimy świecę, która będzie nam znakiem obecności Chrystusa. Będziemy rozważać wcześniej wybrane fragmenty Pisma Świętego, także Słowo Boże z przeżytej przed chwilą Eucharystii . Niech każdy z was czuje się zaproszony bez zobowiązań stałego członkowstwa, w pełnej wolności i decyzji woli. Pamiętajmy, że „wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś co się słyszy jest Słowo Chrystusa” ( Rz. 10,17), a kto raz zachwyci się Biblią, ten już zawsze będzie żył w zachwycie, nad Słowem, które samo w sobie jest prawdziwym życiem. W następną niedzielę zostanie ogłoszony dzień rozpoczęcia naszej grupy.
 5. W poniedziałek na Mszę świętą zapraszamy ministrantów i lektorów oraz rodziców wraz z dziećmi, które wyraziły chęć wstąpienia do Liturgicznej Służby Ołtarza (młodsi ministranci) oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej (DSM).
 6. W związku z licznymi pytaniami i zainteresowaniem parafian pielgrzymką autokarową do Lichenia (2 dni), otwieramy listę zapisów. Można ich dokonywać w zakrystii u Pana Kościelnego. Pielgrzymka – jeśli byliby chętni – odbyłaby się w październiku. Wszystko zależy od zainteresowania i zgłoszeń.
 7. W tym tygodniu rozpoczyna się Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W związku z tym zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą i nabożeństwo, począwszy od 15 (czwartek) do 17 (sobota) września. Natomiast 18 września (niedziela) na Mszy Świętej o godzinie 11.00 młodzież klasy pierwszej gimnazjum zostanie przyjęta w poczet kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 8. W dniach 11-17 września przeżywać będziemy Tydzień Wychowania, pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”.
 9. We wtorek 13 września kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam na wspólną modlitwę.
 10. W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a we czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 11. Do odebrania prasa katolicka – „Niedziela”.
 12. 24 września jest Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych. W tym roku Ks.  Arcybiskup zaprasza do Komborni koło Krosna. Chętnych zapraszamy o zapisy do najbliższej soboty.
 13. W sobotę przypada 77 rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
 14. W dniu 21września(środa) będzie odbierany zużyty i zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Podobna akcja była przeprowadzona w roku ubiegłym. Taki sprzęt można będzie składać na placu u pana Bagniaka. To pomoc dla biednych krajów – za ten sprzęt powstają szkoły i studnie, a nasze domy stają się wolne od takich niepotrzebnych sprzętów.
 15. Komunikat z gminy.
 16. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień.
 17. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
 • kościół parafialny parafianie  z numerów  –202  –  213  -w piątek po Mszy św.