XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2016

242
 1. Msza św. w tygodniu o 17.00, w sobotę o 16.00. Intencje.
 2. Cały miesiąc październik jest poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam i zachęcam wszystkich do wspólnej, parafialnej modlitwy – zwłaszcza dzieci i młodzież.
 3. Zmiana godzinnej adoracji –  w miesiącu październiku wystawienie Najświętszego Sakramentu przenosimy na środy. Dlatego w środę o 16.00 rozpoczniemy cichą adorację. A różaniec za Ojczyznę odmówimy o godz.17.00 i Msza św.
 4. Różaniec odmawiać będziemy w następującej kolejności: poniedziałek – gimnazjum; wtorek – szkoła podstawowa; środa – AK; czwartek – Bractwo św. Józefa; piątek – RAM oraz ministranci.
 5. Dzisiaj Niedziela Adoracyjna. Po sumie nabożeństwo październikowe i zmiana tajemnic różańca św. Intencje dla róż różańcowych – o nowe dobre powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii oraz o Boże błogosławieństwo w pracach podejmowanych na rzecz parafii i o wzrost duchowy i materialny dla naszych rodzin.
 6. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi możemy korzystać każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Ożanna o 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św. W kościele parafialnym o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, w ciszy przygotowujemy się do spowiedzi, następnie o 16.30 różaniec i Msza św., Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy – ks. Proboszcz od 8.00,  ks. Ireneusz od 10.00.
 7. W piątek wspomnienie NMP Różańcowej – dzieci klas trzecich SP przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce.
 8. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 9. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać i prosimy o wsparcie naszych prac remontowo – konserwatorskich, abyśmy mogli szczęśliwie dokończy, które zaplanowaliśmy na ten rok. Suma sprawowana będzie w intencji wszystkich dobroczyńców parafii.
 10. W najbliższą niedzielę 9 października przypada 38 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Obchodzony będzie Dzień Papieski. Włączmy się też czynnie w budowę żywego pomnika Jana Pawła II „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprzez fundowanie stypendiów dla młodzieży zdolnej pochodzących z ubogich rodzin. Na ten cel prosi się o zbiórkę do puszek w każdej parafii. Dlatego w następną niedzielę przed kościołami młodzież będzie zbierać dobrowolne ofiary do puszek na ten cel.
 11. Zaproszenie na Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin  w Jarosławskiej Kolegiacie w sobotę 8 października. Początek o godz. 10.00. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie
 12. W najbliższym tygodniu patronują nam: wtorek św. Franciszek z Asyżu, środa św. Faustyna Kowalska.
 13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i solenizantom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy rozpoczynający się tydzień.
 14. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy:
 • kościół parafialny parafianie  z numerów  –  226 – 229  w piątek po Mszy św.