W dniach 8-10 grudnia br. w naszej parafii odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne.

341

W dniach 8-10 grudnia br. w naszej parafii odbyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne. Inicjatorem tych rekolekcji był ks. proboszcz Piotr Babijczuk. Nad całością czuwała para rejonowa Ewa i Ireneusz Kania z Brzózy Królewskiej. Wspólnie z ks. proboszczem, ks. Damianem Decem oraz wieloma życzliwymi osobami udało się takie rekolekcje zorganizować w Szkole Podstawowej w Kuryłówce. Dzięki uprzejmości dyrektora szkoły – p. Mirona Czarnieckiego, budynek szkoły i hala sportowa zmieniły się w „dom rekolekcyjny”. Rekolekcje rozpoczęły się w piątek wieczorem. Pojawiło się na nich wielu naszych parafian oraz kilkunastu gości, łącznie ponad 350 osób. Nauki rekolekcyjne prowadził ks. dr Marek Machała wicerektor WSD w Przemyślu oraz p. Krystyna Szymczak. Piękną oprawę muzyczną rekolekcji zarówno podczas konferencji jak i Mszy świętych zapewnili Ewa i Stanisław Strączek z Gorliczyny. Każdy dzień rekolekcji ewangelizacyjnych to wspólne konferencje na których rozważane było Słowo Boże, dotyczące poszczególnych Praw Życia Duchowego. Następnie odbywały się spotkania i praca w grupach z animatorami. Każdy uczestnik miał możliwość przeżywać swoje życie „na nowo” – wsłuchując się w słowa czytanego Pisma Świętego, mógł podzielić się z innymi tym co czuje, jak je odbiera i w jaki sposób w życiu doświadcza Bożej miłości. Pomiędzy spotkaniami był czas na wspólne, swobodne rozmowy pomiędzy uczestnikami. Takim miejscem była stołówka, gdzie pijąc kawę, herbatę, spożywając posiłek można było podzielić się dobrym słowem ze znajomymi, bądź też zapoznać się z nowymi ludźmi. Wspólna modlitwa, ale jednocześnie zabawa i śpiew sprzyjały wzajemnym, bliskim i życzliwym relacjom między uczestnikami. Jednocześnie z dorosłymi swoje rekolekcje miały też dzieci. Pod opieką naszych nauczycielek miło spędzały czas w oddziale przedszkolnym. Aktywnie uczestniczyła w rekolekcjach nasza młodzież gimnazjalna. Spotkania kończyły się Mszą św. z homilią w kościele parafialnym. Przesłanie rekolekcji było Orędzie Fatimskie :

  1. Oddajcie się mojemu Niepokalanemu Sercu.

  2. Odmawiajcie Różaniec.

  3. Czyńcie Pokutę.

  4. Składajcie ofiary.

Na zakończenie rekolekcji zawierzyliśmy Matce Najświętszej nasze życie, nasze rodziny i naszą parafię składając Akt Oddania się Niepokalanej, a Jej Syna Jezusa Chrystusa uznaliśmy za naszego Pana i Zbawiciela. Uczestniczyliśmy również w konferencji „ Krucjata Wyzwolenia Człowieka”, której członkowie złożyli świadectwo wyzwolenia z nałogu alkoholowego. Świadectwa te poruszyły serca uczestników. Dlatego też podczas ostatniej Mszy św. kilka osób przystąpiło do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Rekolekcje były radosnym spotkaniem z Maryją, Panem Bogiem oraz drugim człowiekiem. Mamy nadzieję, że przyniosą one w naszej parafii obfite owoce.

Maria Błońska.

 

Poprzedni artykułRekolekcje Ewangelizacyjne 10-12-2017- Dzień trzeci
Następny artykułOgłoszenia Parafialne- II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.