Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021r.

357
 1. Msza św. w tygodniu o 17.00, w sobotę o 16.00. 
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – Niedziela Adoracyjna –  poświęcenie dewocjonaliów. Zmiana tajemnic różańca św. Intencje dla róż różańcowych – o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii.
 3. Za tydzień składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 4. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji dzień Matki Bożej Gromnicznej. Na początku każdej Mszy św. błogosławieństwo gromnic. Modlimy się w intencji osób życia konsekrowanego w naszej Archidiecezji. Taca przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. Msza św. o 8.00 i 17.00, Ożanna 15.00.
 5. We wtorek o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa i rozdania książeczek oraz medalików Matki Bożej Niepokalanej. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
 6. W środę  wspomnienie św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła – błogosławieństwo jabłek. 
 7. W piątek wspomnienie św. Agaty błogosławieństwo chleba, wody i soli, które mają chronić nas i nasze domostwa od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności
 8. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Józefa.
 9. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.  Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie  do nieba”. Odwiedzin chorych w tym miesiącu nie będzie. 
 10. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy różańcem wynagradzającym o godz. 16.00.
 11. Do nabycia  prasa katolicka „Niedziela”.
 12. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 364 – 368.
 13. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą  Bożą  strąć do piekła. Amen.                                                                                                                                Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.