Ogłoszenia Parafialne – 11 Niedziela Zwykła – 13.06.2021 r.

346
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00. 
 2. Od następnej niedzieli zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Niech nie tylko zniesienie dyspensy, ale i świadomość tego, że Eucharystia jest sercem niedzieli będą dla nas zachętą do regularnego korzystania z niedzielnej Mszy św. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki. Trzecie przykazanie Boże brzmi  – „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Pierwsze przykazanie kościelne brzmi – „W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych”. Pamiętajmy o przysłowiach: „Najważniejsze w niedzielę jest być w kościele”, „Kto do kościoła nie chodzi, temu nic nie wychodzi”, „Kto w niedzielę i święta Msze św. opuszcza, tego Pan Bóg do nieba nie wpuszcza”, „Porządny katolik w niedziele i święta o Mszy św. sumiennie pamięta. Nic nie kupuje nic nie sprzedaje, sam nie zarabia zarabiać nie daje”. 
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.  Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W jednej z diecezji w Kamerunie, której ordynariuszem jest pochodzący z naszej Archidiecezji bp Jan Ozga rozpoczęła się budowa sanktuarium św. Jana Pawła II. Ks. Abp Metropolita Adam Szal zwraca się do diecezjan z gorącą prośbą o wsparcie finansowe. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 5. Dziś wspomnienie św. Antoniego – suma odpustowa w Ożannie o godz. 11.00.
 6. Za tydzień do naszej parafii przyjedzie ks. neoprezbiter Gerard Terech z Gwizdowa, który wygłosi kazania i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa na Mszach św. o godz. 8.00, 9.30 oraz 11.00.
 7. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i nowenna do MBN Pomocy.
 8. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz nowenna do św. Józefa.
 9. Nabożeństwo  ku czci NSPJ codziennie  przed Mszą św. 
 10. Do odebrania prasa katolicka.
 11. Symboliczne obchody 77 Rocznicy wydarzeń na Kalówce odbędą się w następną niedzielę na sumie. Chór męski wykona kilka pieśni o godz.10.45, a po Mszy św. złożenie wieńców przy pomniku. 
 12. Dzisiaj w godz. 7.30 – 13.30 w Strażnicy OSP w Kuryłówce można dokonać spisu powszechnego. Do wypełnienia formularza spisowego niezbędne będą numery PESEL wszystkich domowników. 
 13. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 492 – 500.
 14. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.

W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Pawula. Za zmarłego z intencji pogrzebowych poza parafię zostało przekazanych  21 intencji. Polećmy Stanisława Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…. 

Poprzedni artykułOgłoszenia Parafialne – 10 Niedziela Zwykła – 6.06.2021 r.
Następny artykułOgłoszenia Parafialne – 12 Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.