Ogłoszenia Parafialne – 22 Niedziela Zwykła – 29.08.2021r.

1. Bardzo serdecznie witamy ks. Jacka Kaszyckiego i dziękujemy za przybliżenie  posługi kapelana szpitala. Bóg zapłać.
  2. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
  3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja i błogosławieństwo przedmiotów religijnych. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla róż – o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii  i rozpoczynających nowy rok szkolny.
  4. Za tydzień Msza św. dziękczynna za plony o godz. 15.00.
  5. Za tydzień taca przeznaczona jest  na WSD w Przemyślu.
  6. W związku z trudną sytuacją w Afganistanie Caritas Polska organizuje pomoc. Dlatego w następną niedzielę na terenie całej Polski będzie zbiórka do puszek na ten cel.
  7. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci kl. 4 – 8 w środę  o 8.00. Pozostałe dzieci od przedszkola do kl. 3 wraz
    z rodzicami zapraszamy we wtorek na Mszę św. wieczorną.
  8. Na progu nowego roku szkolnego prosimy o dołożenie starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.
  9. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Zachęcamy również do uczestnictwa w dziecięcych i młodzieżowych grupach parafialnych.
  10. Przypominamy o zakupie podręczników i ćwiczeń do katechezy. Zmiana podręczników w kl. II oraz VI. Pozostałe klasy bez zmian.
  11.  W środę, 1 września będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą otoczmy tych, którzy zginęli w czasie wojny w obronie Ojczyzny i wszystkich pomordowanych.
  12. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  13. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne i o wiarę,
    że w Komunii św. przyjmujemy prawdziwe Ciało Jezusa Chrystusa oraz nowenna do św. Józefa.
  14. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Jest to dobra okazja dla dzieci i młodzieży do spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą św. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba, ten w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy od godz. 8.00.
  15. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz.17.00. Jest to również spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. 6, 7 i 8.
  16. Do odebrania prasa katolicka.
  17. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 566b – 592.
  18. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami. Niech Pan Bóg błogosławi nas i naszą parafię.
Poprzedni artykułOgłoszenia Parafialne – 21 Niedziela Zwykła – 22.08.2021 r.
Następny artykułOgłoszenia Parafialne – 23 Niedziela Zwykła – 05.09.2021r.