Ogłoszenia Parafialne – 23 Niedziela Zwykła – 05.09.2021r.

210
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00. 
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracja. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla róż – o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i rozpoczynających nowy rok szkolny.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest  na WSD w Przemyślu.
 4. Za tydzień składka inwestycyjna przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. 
 5. Przed kościołem zbiórka do puszek organizowana przez Caritas Polska jako pomoc migrantom i uchodźcom z Afganistanu.
 6. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania formacyjne. Zapraszamy dotychczasowych uczestników, ale także zachęcamy nowe osoby do wstąpienia w szeregi naszych parafialnych grup religijnych: Bractwa św. Józefa, RAM, ministranci, lektorzy, zespół dziecięcy Mio Dio, AK, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Róże Różańcowe, Łańcuch Apostolstwa Miłości, Dzieło Pomocy Powołaniom.
 7. We wtorek o 17.00 w salce parafialnej spotkanie Mio Dio.
 8. W piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy młodzież z RAM. W spotkaniach mogą brać udział uczniowie od kl. 6. 
 9. W sobotę na Mszę św. i spotkanie zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
 10. W najbliższą środę, 8 września, celebrować będziemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. poświecimy ziarno siewne.
 11. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do MBN Pomocy.
 12. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne i o wiarę, że w Komunii św. przyjmuję prawdziwe Ciało Jezusa Chrystusa oraz nowenna do św. Józefa.
 13. W sobotę 25 września 2021 r. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się tegoroczna pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Chętni proszeni są o zapisy do następnej niedzieli.
 14. W następną niedzielę będziemy gościć ojca karmelitę z Przemyśla, który przybliży nam postać św. Szymona Stocka. Chętne osoby będą mogły przyjąć i nałożyć szkaplerz. Noszenie szkaplerza N.M.P daje przywilej. Mianowicie każdy, kto pobożnie nosi szkaplerz i zachowuje czystość według stanu, zostanie wybawiony z czyśćca w sobotę po swej śmierci.
 15. Została przedstawiona propozycja, aby w każdej parafii powstał Parafialny Zespół Charytatywny niosący pomoc ludziom potrzebującym oraz Szkolne Koło Caritas.
 16. Do odebrania prasa katolicka.
 17. Na cmentarzu przy grobie kpt. Józefa Zadzierskiego ps. „Wołyniak” pojawił się maszt z flagą, który ufundowali żołnierze 4 kampanii piechoty WOT.
 18. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są mieszkańcy Tarnawca z  numerów –  2 – 6.
 19. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele…  Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami, św. Józefie módl się za nami. Niech Pan Bóg błogosławi nas i naszą parafię.
Poprzedni artykułOgłoszenia Parafialne – 22 Niedziela Zwykła – 29.08.2021r.
Następny artykułDożynki Gminne 2021