Ogłoszenia Parafialne – 23 Niedziela Zwykła – 08.09.2019 r.

236
 1. Msza św. w tygodniu o godz.18.00, sobota o 17.00.
 2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękuję Panom z Rady Parafialnej za zebranie tacy oraz za przeczytanie czytań.
 4. W następną niedzielę taca przeznaczona jest na Diecezjalne Radio Fara.
 5. W następną niedzielę do naszej parafii przyjedzie ks. Józef Gondek pochodzący z Wierzawic obecnie pracujący w Estonii. Wygłosi okolicznościowe kazanie i po Mszy św. chętne osoby będą mogły wesprzeć jego parafię składając ofiary do puszek przed kościołem.
 6. Wczoraj w Przemyślu miał miejsce Dzień Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży połączony z obrzędem błogosławieństwa nowych Animatorów przez naszego Metropolitę Ks. Abp. Adama Szala. Jest to uwieńczenie formacji jaką podejmowała młodzież przez cały rok. W tym gronie znalazła się także trójka dziewcząt z naszej parafii: Jagoda Wolanin, Izabela Gorący i Gabriela Iskra. Gratulujemy nowym animatorom, życząc tym samym dalszej gorliwości i łaski Ducha Świętego w podejmowanych posługach.
 7. Rozpoczynamy nowy rok formacji w naszej parafii. Zachęcamy także nowe osoby do wstąpienia w szeregi RAM, i do rozpoczęcia studium, a także do uczestnictwa w grupie ministrantów – chłopców od kl 3, dziewczynki od 3 do 5 kl. w DSM, dzieci i młodzież  w zespole Mio Dio.
 8. Zapraszamy również nowe osoby do wstąpienia w szeregi AK i Bractwa św. Józefa.
 9. W środę o 16.30 spotkanie DSM, w piątek na Mszę świętą i spotkanie zapraszamy RAM.
 10. W piątek po Mszy w salce, spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 11. Przypominam, że w środy przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny oraz naszej parafii i  nowenna do MB Nieustającej Pomocy,  a w czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja oraz Nowenna do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
 12. W piątek 13 września kolejne Nabożeństwo Fatimskie oraz procesja z figurą wokół kościoła.
 13. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca wszystkich wiernych do różańcowej modlitwy przy krzyżach i kapliczkach na terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej. Wspólna modlitwa, w duchowej łączności z całą Archidiecezją, odbędzie się w sobotę, 14 września 2019 r. Będzie to intencja ekspiacyjna (wynagradzająca) za wszelkie grzechy raniące Chrystusa i Jego Kościół. Również intencją modlitewną obejmiemy sprawę powołań w Archidiecezji oraz jedności w rodzinach, parafiach i Ojczyźnie. Chętnych proszę o zgromadzenie się przy naszych krzyżach i kapliczkach, które są rozmieszczone na terenie naszej parafii o godz. 17.00. Przed kościołem parafialnym również pierwsza będzie modlitwa różańcowa i Msza św.
 14. W sobotę 28 września w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Chętni, którzy chcą pojechać proszeni są o zapisywanie się już w najbliższym czasie.
 15. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela” oraz „Cuda i Łaski”.
 16. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni   mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 303 – 307a.
 17. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
 18. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczywania odprowadziliśmy śp. Stefanię Mazur. W USA zmarł nasz parafianin Remigiusz Martula. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…