Ogłoszenia Parafialne – 26 Niedziela Zwykła – 26.09.2021r.

281
 1. Msza św. w  tygodniu o godz.18.00, sobota o 17.00. 
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – błogosławieństwo przedmiotów religijnych oraz zmiana tajemnic. Intencje dla róż różańcowych – o powołania do kapłaństwa i zakonu oraz o Boże błogosławieństwo  w pracach podejmowanych na rzecz parafii.
 3. Za tydzień taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 4. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania oraz nowenna do św. Józefa. Panowie z Bractwa zapraszają na ostatnie nabożeństwo nowenny. Bardzo dziękujemy Panom z Bractwa za modlitwę przez 30 tygodni w czasie, których wypraszali wstawiennictwo i opiekę św. Józefa dla naszej parafii oraz ochronę przed koronawirusem. 
 6. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik, który jest poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam i zachęcam wszystkich do wspólnej, parafialnej modlitwy – zwłaszcza dzieci i młodzież. W każdy dzień za odmówienie Różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. 
 7. Współczesne rodziny zmagają się z wieloma problemami, dlatego jeszcze więcej potrzeba modlitwy, by rodzina była Bogiem silna. Dlatego w każdą niedzielę października po każdej Mszy św. będziemy odmawiać różaniec w intencji naszych rodzin i parafii. 
 8. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Ze spowiedzi możemy korzystać każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Ożanna o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec. W kościele parafialnym o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie o 17.30 różaniec i Msza św. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie  do nieba”. Chorych odwiedzimy od godz. 8.00.
 9. W piątek podczas Mszy świętej będzie błogosławieństwo i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej, po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.
 10. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczniemy różańcem wynagradzającym o godz. 17.00.  Spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania z kl. 6, 7 i 8 zostaje przeniesione na kolejny tydzień.
 11. W tym tygodniu patronują nam: poniedziałek św. Wincenty a Pauli, wtorek św. Wacław, środa Święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, czwartek św. Hieronim, piątek św. Teresa od Dzieciątka Jezus, sobota Święci Aniołowie Stróżowie.
 12. Do odebrania prasa katolicka.
 13. Dzienny Dom Pomocy w Kulnie zaprasza osoby: w wieku powyżej 60 lat, potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, to znaczy osoby, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności życia codziennego, mieszkańców gmin: Kuryłówka, Leżajsk, Nowa Sarzyna, Krzeszów do skorzystania ze świadczonych usług opiekuńczych i aktywizacyjnych. Dzienny Dom Pomocy w Kulnie otwarty będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku przez 8 godzin. Oprócz usług opiekuńczych zapewnione będą: dwa posiłki dziennie (śniadanie i obiad), w razie potrzeby dowóz, jednodniowe wycieczki i imprezy kulturalne, zapewniony dostęp do książek, prasy i gier. Szczegółowe informacje dostępne są plakatach i ulotkach lub w budynku byłej szkoły w Kulnie.
 14. Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku zaprasza na film „Fatima” w dniach 01-07.10.2021. Szczegóły na plakatach.
 15. W dzisiejszą  niedzielę odbywa się w kościołach w Polsce tradycyjne liczenie wiernych
 16. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej usługi proszeni są kolejni mieszkańcy Tarnawca z numerów – 18 – 23.
 17. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Szczególnie polecamy naszego ks. Damiana w dniu jego imienin. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami. Niech Pan Bóg błogosławi nas i naszą parafię.
Poprzedni artykułOgłoszenia Parafialne – 25 Niedziela Zwykła – 19.09.2021r.
Następny artykułOgłoszenia Parafialne – 27 Niedziela Zwykła – 03.10.2021r.