Ogłoszenia Parafialne – 27 Niedziela Zwykła – 03.10.2021r.

359
 1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 16.00 i różaniec.
 2. Dziś pierwsza niedziela października. Zmiana tajemnic.
 3. Pamiętajmy, że za odmówienie w kościele jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw i ofiarujmy za zmarłych.
 4. Jutro dzieci otrzymają plansze i przez miesiąc październik po nabożeństwie różańcowym będą otrzymywać naklejki.
 5. Różaniec odmawiać będziemy w następującej kolejności:- poniedziałek i wtorek dzieci, środa AK,  czwartek Bractwo św. Józefa,  piątek, sobota dzieci.                                                                                                                                                                                                                                                   Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 6. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Panów z Rady Parafialnej proszę o zebranie tacy na wszystkich Mszach św. oraz o przeczytanie czytań.
 7. W następną niedzielę wypada Dzień Papieski. W całej Polsce zbiórka do puszek po Mszach Św. na fundusz papieski” Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 8. W sobotę na Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania z kl. 6, 7 i 8.
 9. Do odebrania prasa katolicka.
 10. W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek s. Faustyny Kowalskiej, a w czwartek  przypada wspomnienie MB Różańcowej.
 11. Radio Fara zaprasza   do wzięcia udziału w Narodowych Rekolekcji połączonych z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Szczegóły na stronie internetowej Radio Fara.
 12. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Tarnawca z numerów   25 – 39.
 13. Bardzo proszę, aby w wyznaczonym miejscu na cmentarzu czyli na przyczepie gromadzić odpady pochodzenia organicznego tzn. trawę, zwiędłe kwiaty, zwiędłe wieńce bez sztucznych kwiatów. Do kontenerów wrzucamy sztuczne wieńce, sztuczne kwiaty i znicze lub zabieramy ze sobą. Proszę również o przekazanie tej informacji przyjezdnym odwiedzającym nasze cmentarze. Przypominamy również tym rodzinom, które jeszcze nie wpłaciły rocznej składki na wywóz śmieci, aby dokonały wpłaty na konto bankowe lub w kopercie do wystawionej skrzynki w kościele. Niestety około połowa rodzin nie dokonała jeszcze tej wpłaty. W najbliższych dniach coraz częściej będziemy nawiedzać groby na cmentarzu i będzie się zbierać większa ilość śmieci. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby w miarę możliwości zabierać śmieci ze sobą. Każdy ma podpisaną umowę o odbiorze śmieci na szkło i plastik – kilka zniczy czy sztucznych dekoracji nagrobnych nie zrobi tu różnicy i nie podniesie ceny. Natomiast w przypadku odbioru śmieci z cmentarza  wywóz jednego kontenera wynosi 250 zł. Kontenery zapełniają się bardzo szybko, więc z pewnością codziennie trzeba będzie kilka wywieźć. Jeżeli dostosujemy się do prośby, to koszt dla parafii czyli dla nas wszystkich będzie znacznie mniejszy. Nie zalewajmy naszych cmentarzy sztucznymi kwiatami! Nie dekorujmy grobów bliskich dzisiątkami zniczy! Zapalmy jeden symboliczny znicz na grobie bliskiej osoby. Modlitwa i pamięć znaczą dużo więcej niż dziesiątki zapalonych zniczy i grób udekorowany sztucznymi kwiatami. Nie bądźmy ludźmi, którzy dla innych dekorują groby swoich zmarłych, aby się pokazać, bo tak naprawdę zmarłym tego nie potrzeba. Ale też pamiętajmy, że nawet największy płomień świecy nie będzie cieplejszy niż żar modlitwy i odpustu, który wyjedna im zbawienie. Bo tak naprawdę tylko to się liczy dla tych, którzy są po tamtej stronie.
 14. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
Poprzedni artykułOgłoszenia Parafialne – 26 Niedziela Zwykła – 26.09.2021r.
Następny artykułOgłoszenia Parafialne – 28 Niedziela Zwykła – 10.10.2021 r.