Ogłoszenia Parafialne – 3 Niedziela Wielkanocy – 18.04.2021 r.

321
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się  Tydzień Biblijny. Wykorzystajmy ten czas na lekturę Pisma Świętego. Na stronie Radia Fara jest dostępny program audycji poświęconych Pismu Świętemu, które będą transmitowane na antenie radia w tym tygodniu.
 3. Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 4. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do MBN Pomocy.
 5.  W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu  oraz nabożeństwo do św. Józefa – prowadzi Bractwo.
 6. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkania w środę i piątek po Mszy św. 
 8. Dyspensa od obowiązku chodzenia do kościoła w niedziele i święta nie oznacza zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Należy łączyć się duchowo w tym czasie z celebracjami, które są transmitowane przez Internet lub telewizję.
 9. Przeżywając Eucharystie w domu pamiętajmy o:
  * zadbaniu o odpowiedni strój.
  * stole nakrytym białym obrusem i zapalonych świecach.
  * Uczestniczeniu, a nie oglądaniu Mszy św.
 10. Przypominamy, że Przykazania Kościelne zobowiązują nas do przystąpienia do spowiedzi świętej przynajmniej raz w roku i do przyjęcia Komunii świętej w Okresie Wielkanocnym. Okres Komunii wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 30 maja.
 11. Do odebrania prasa katolicka.
 12. Parafia Leżajsk Fara zaprasza wszystkich mężczyzn niezależnie od wieku na Męski Różaniec w każdą pierwszą sobotę miesiąca od maja do października. Pozostałe informację na stronie internetowej parafii farnej oraz na plakacie.
 13. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów –  436 – 443 .
 14. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
 15. Za śp. Emilię Żelasko przekazane zostały poza parafię 3 intencje pogrzebowe.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Mieczysław Cieryt. Pogrzeb jutro o godz. 12.00. Polećmy śp. Mieczysława Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…