Ogłoszenia Parafialne – 30 Niedziela Zwykła – 28.10.2018 r.

493
 1. Msza św. w tygodniu o godz.17.00, sobota o 16.00.
 2. W czwartek wypada 1 listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w następującej kolejności – kościół parafialny o 8.00 i o 11.00 z procesją na cmentarz, Ożanna 9.30 z procesją na cmentarz. Panów z Bractwa św. Józefa proszę o wzięcie krzyża, chorągwi.
 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych oraz w oktawie wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany jedynie za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach, które wyznacza Ojciec Święty. W dniach od 1 do 8 XI, odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy.
 2. Na ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Można je zabierać i po czytelnym wypełnieniu składać  do skrzynki z napisem WYPOMINKI.
 3. Wiernych zmarłych wspominanych w „Wypominkach” będziemy polecać codziennie w Koronce do Miłosierdzia Bożego od 3-go listopada 15 min. przed Mszą św. Również w niedziele będziemy się modlić za zmarłych polecając ich w Koronce do Bożego Miłosierdzia.
 4. Na naszym cmentarzu parafialnym pochowani zostali następujący księża: ks. Leopold Lewicki pierwszy proboszcz, ks. proboszcz Franciszek Staruszkiewicz, ks. proboszcz Ignacy Łaskawski, ks. prałat Emilian Świątecki, ks. kanonik Kazimierz Węgłowski,. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zajmują się pielęgnowaniem grobów kapłanów, dbają o nie, modlą się w ich intencjach, pamiętają o nich w wypominkach i Mszach św.
 5. Bardzo proszę, aby w wyznaczonym miejscu na cmentarzu czyli na przyczepie gromadzić odpady pochodzenia organicznego tzn. trawę, zwiędłe kwiaty, zwiędłe wieńce bez sztucznych kwiatów. Do kontenerów wrzucamy sztuczne wieńce, sztuczne kwiaty i znicze.
 6. W dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu podobnie jak w latach poprzednich zbierana będzie kwesta do puszek na rzecz Caritas  – pamiętajmy, że jałmużna gładzi liczne nasze grzechy i wyjednywa miłosierdzie.
 7. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Proszę ze spowiedzi korzystać w tygodniu, aby jak najwięcej z nas mogło w pełni uczestniczyć we Mszy św. i zyskiwać odpusty. W piątek chorych odwiedzimy obaj księża od godz. 8.00.
 8. W piątek Dzień Zaduszny Msza św. Ożanna o 15.00, kościół parafialny o 17.00 z procesją na cmentarz(spowiedź od 16.00). Panów z Bractwa św. Józefa proszę o wzięcie krzyża i chorągwi.
 9. W piątek po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii w salce parafialnej.
 10. W sobotę o 16.00 rozpoczynamy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP z racji pierwszej soboty. Zapraszamy na swoje spotkanie kl. VI, VII, VIII i III gimnazjum.
 11. Za tydzień w niedzielę pierwsza niedziela listopada – poświęcenie przedmiotów religijnych i zmiana tajemnic.
 12. Rektorat WSD składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli dary z płodów rolnych. Bóg zapłać.
 13. W poniedziałek zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę świętą, a następnie na zbiórkę do hali gimnastycznej w naszej szkole.
 14. Bardzo dziękujemy zespołowi Mio Dio za piękną wieczornicę poświęconą św. Janowi Pawłowi II.
 15. Ze względu na Uroczystości w tym tygodniu nie będzie spotkań DSM i RAM.
 16. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela” oraz „Nasza Arka”.
 17. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek do tej usługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 317 – 324.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się w naszych intencjach. „Święty Michale Archaniele…”

Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami.

Święty Józefie módl się za nami.