Ogłoszenia Parafialne 4 Niedziela Wielkanocy 25.04.2021 r.

279
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
 2. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.  
 3. Za tydzień pierwsza niedziela maja – poświęcenie przedmiotów religijnych, adoracja, zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Za tydzień taca na potrzeby archidiecezji.
 5. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do MBN Pomocy.
 6. W środę po Mszy św. na spotkanie zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się  do I Komunii św. 
 7. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Józefa.
 8. W czwartek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy.
 9. W sobotę  rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcamy do  udziału w kościele lub gromadząc się przy kapliczkach. Podtrzymujmy tę piękną tradycję.
 10. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy różańcem wynagradzającym o 17.00.
 11. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o kapliczki na terenie naszej parafii.
 12. Dziękujemy panu kościelnemu i osobom pomagającym za demontaż Bożego Grobu.
 13. Dyspensa od obowiązku chodzenia do kościoła w niedziele i święta nie oznacza zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Należy łączyć się duchowo w tym czasie  z celebracjami, które są transmitowane przez Internet lub telewizję.
 14. Przypominamy, że Przykazania Kościelne zobowiązują nas do przystąpienia do spowiedzi świętej przynajmniej raz w roku i do przyjęcia Komunii świętej w Okresie Wielkanocnym. Okres Komunii wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 30 maja.
 15. Do odebrania prasa katolicka.
 16. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 444 – 449.
 17.  Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
 18. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Mieczysława Cieryta. Za zmarłego Mieczysława zostały przekazane poza parafię  Msze św. gregoriańskie, które będą odprawiane w miesiącu maju oraz 8 intencji pogrzebowych. Wieczne odpoczywanie…