Ogłoszenia Parafialne 5 Niedziela Wielkanocy 2.05.2021r.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
  2. Jutro Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Jest to także święto narodowe, swój patriotyzm pokażmy przez wywieszenie flagi  na naszych domach.
  3. Rozpoczął się miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe. W ciągu tygodnia nabożeństwa będą się rozpoczynać 15 min przed Mszą św. W niedzielę „majówkę” będziemy odprawiać po każdej Mszy św. Udział w tychże nabożeństwach niech będzie wyrazem naszej czci i szacunku do Matki Najświętszej. Zachęcamy do  udziału w kościele lub gromadząc się przy kapliczkach. Podtrzymujmy tę piękną tradycję.
  4. Dzisiejsza taca na potrzeby archidiecezji.
  5. Za tydzień druga niedziela miesiąca  taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Panów z Rady Parafialnej prosimy o zebranie tacy na każdej Mszy św.  i  przeczytanie czytań.
  6. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do MBN Pomocy.
  7. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Józefa.
  8. W czwartek po Mszy świętej spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  9. Pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.  Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Ożanna spowiedź od godz. 16.00. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych, ale tylko tych, którzyzostaną zgłoszeni do środy.
  10. Dzisiaj rocznica święceń biskupich ks. bpa Krzysztofa Chudzio. Pamiętamy o modlitwie w Jego intencji.
  11. W sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to także dzień imienin bpa Stanisława Jamrozka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  12. Dyspensa od obowiązku chodzenia do kościoła w niedziele i święta nie oznacza zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Należy łączyć się duchowo w tym czasie  z celebracjami, które są transmitowane przez Internet lub telewizję.
  13. Przypominamy, że Przykazania Kościelne zobowiązują nas do przystąpienia do spowiedzi świętej przynajmniej raz w roku i do przyjęcia Komunii świętej w Okresie Wielkanocnym. Okres Komunii wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do  30 maja.
  14. Do odebrania prasa katolicka.
  15. W następną niedzielę 76 rocznica bitwy pod Kuryłówką. Msza św. o godz. 15.00 i po niej złożenie wieńców przez władze gminy przy pomniku. Przed Mszą św. chór wykona kilka pieśni.
  16. Od 1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jego podstawową metodą jest spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzić go można na własnych komputerach za pośrednictwem strony internetowej spis.gov.pl, infolinii lub biurze spisowym w Urzędzie Gminy. Spis jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich osób mieszkających w Polsce.
  17. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 451 – 466.
  18. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
  19. Zmarła śp. Stefania Kowal. Pogrzeb w Ożannie we wtorek o godz. 13.00.
  20. W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu został pochowany śp. Franciszek Podobiński. Z intencji pogrzebowych poza parafią zostaną odprawione 4 Msze św. oraz gregorianka w miesiącu lipcu. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…