Ogłoszenia Parafialne – 6 Niedziela Wielkanocy – 09.05.2021r.

451
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękuję Panom z Rady Parafialnej za zebranie tacy oraz za przeczytanie czytań.  Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać
 3. Za tydzień składka przeznaczona jest na parafie potrzebujące pomocy.
 4. Nabożeństwa majowe odprawiamy 15 min. przed Mszą św.
 5. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo dla pracujących na roli o dobre urodzaje i aby Pan Bóg ustrzegł nas przed kataklizmami oraz suszą, i aby nie zabrakło chleba powszedniego. W poniedziałek modlimy się w intencji Kuryłówki, we wtorek Tarnawca, w środę Ożanny (Msza św. o 16.00). Nie będzie procesji.
 6. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do MBN Pomocy.
 7.  W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu  oraz nabożeństwo do św. Józefa.
 8. W czwartek wypada 13 dzień miesiąca – pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. różaniec z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła.
 9. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 10. W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej archidiecezji święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.
 11. W najbliższą niedzielę na dodatkowej Mszy św. dzieci z kl. III przystąpią do I Komunii św.
 12. We wtorek i środę spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych po Mszy św. 
 13. Spowiedź dla dzieci komunijnych i najbliższych w piątek od 16.30.
 14. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za gruntowne porządki w kościele i obejściu oraz dar ołtarza 1600 zł., za które został odnowiony stojak pod paschał. Również w najbliższą sobotę o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszeni są rodzice dzieci komunijnych.
 15. Do odebrania prasa katolicka.
 16. Rada Parafialna przypomina, że każda rodzina raz w roku proszona jest o wpłatę uzgodnionej kwoty 50 zł. na utrzymanie cmentarzy parafialnych. W ubiegłym roku zostało założone nowe konto parafialne w naszym banku i numer tego konta jest zamieszczony na stronie internetowej z dopiskiem „ofiary na cmentarz”. Wpłaty należy dokonać do końca sierpnia. Natomiast osoby, które nie posługują się kontem internetowym, ani nie dokonają przelewu bankowego, będą mogły zrealizować  tą wpłatę do ustawionej w kościele skrzynki z dopiskiem  „ofiary na cmentarz”. Niestety jeszcze część rodzin nie dokonało wpłaty za ubiegły rok. Konto Parafialne  62 9187 1011 2002 0000 4183 0003 – tytułem: „Ofiary na cmentarz”.
 17. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.

W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Stefanię Kowal oraz Marię  Borek. Za zmarłą Marię z intencji pogrzebowych poza parafię zostało przekazanych 19 intencji. Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie.