Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021r.

280
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękuję Panom z Rady Parafialnej za zebranie tacy oraz za przeczytanie czytań. 
 3. Dzisiaj Uroczystość Bożego Miłosierdzia. To bardzo ważne  święto  ustanowione przez samego Pana Jezusa. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia – można zyskać odpust zupełny. Przypominamy słowa samego Pana Jezusa skierowane do S. Faustyny: Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego”.
 4. Dziś także rozpoczyna się kolejny Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na Caritas.
 5. W środę różaniec w intencji Ojczyzny i nowenna do MBN Pomocy. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu  oraz nabożeństwo do św. Józefa – prowadzą panowie z Bractwa.
 6. Zachęcamy do wsparcia naszej Parafii, w tym niełatwym czasie, przez konto parafialne: Bank Spółdzielczy w Leżajsku oddział Kuryłówka nr konta 19 9187 1011 2002 0000 4183 0001. Tytułem: „Darowizna na cele kultu religijnego”. Jednocześnie z całego serca dziękujemy tym, którzy wsparli parafię swoją ofiarą. Bóg zapłać!
 7. Dyspensa od obowiązku chodzenia do kościoła w niedziele i święta nie oznacza zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. Należy łączyć się duchowo w tym czasie z celebracjami, które są transmitowane przez Internet lub telewizję. Można również zadośćuczynić temu obowiązkowi przychodząc w tygodniu na Mszę św. 
 8. Przypominamy, że Przykazania Kościelne zobowiązują nas do przystąpienia do spowiedzi świętej przynajmniej raz w roku i do przyjęcia Komunii świętej w Okresie Wielkanocnym. Okres Komunii wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do  30 maja.
 9. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. Wykorzystajmy ten czas na lekturę Pisma Świętego.          
 10. Do odebrania prasa katolicka.
 11. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 430 – 434.
 12. Zmarła śp. Emilia Żelasko. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. 
 13. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. śp. Helenę Pietrycha. Za zmarłą Helenę zostały przekazane poza parafię 14 intencji pogrzebowych oraz Msze św. gregoriańskie, które będą odprawiane w miesiącu maju. Polećmy obie zmarłe  Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie… 
 14. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.