Ogłoszenia Parafialne – Poniedziałek Wielkanocny. 5.04.2021 r.

298
 1. Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o 8.00,11.00 i 15.00, Ożanna 9.30.
 2. W tygodniu Msza św. o 18.00, sobota o 17.00.
 3. W następną niedzielę taca inwestycyjna, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.  Panów z Rady Parafialnej proszę  o zebranie tacy na Mszach św. oraz o przeczytanie czytań. 
 4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia. To bardzo ważne  święto  ustanowione przez samego Pana Jezusa. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia – można zyskać odpust zupełny.
 5. Wszyscy Ci, którzy przez okres Wielkiego Postu oszczędzali pieniądze do specjalnych skarbonek Caritas, prosimy, aby przynieśli je w najbliższą niedzielę i złożyli jako dar ofiarny przed ołtarzem.
 6. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpocznie się kolejny Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek z przeznaczeniem na Caritas.
 7. Z racji oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 8. Przez cały tydzień przed Mszą św. odmawiamy nowennę oraz koronkę do Bożego Miłosierdzia. 
 9. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nabożeństwo do MBN Pomocy, a w czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja i nabożeństwo  do św. Józefa- prowadzi Bractwo św. Józefa.
 10. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów  426  – 429.
 11. Serdecznie dziękuję  za piękną bieliznę ołtarzową dla rodziny z naszej parafii, która ją ufundowała.
 12. Również dziękuję za przekazane środki dezynfekujące dla naszej parafii od pracowników sklepu motoryzacyjnego z Leżajska.

Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do świętowania Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Dziękuję za wykonanie i przystrojenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego panu kościelnemu oraz tym, którzy mu pomagali. Dziękuję za złożone przez Was ofiary w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej, za które zostały zakupione kwiaty oraz tym, którzy przywieźli te kwiaty. Dziękuję panu kościelnemu i organiście za posługę w tych świętych dniach. Panom z Bractwa św. Józefa za odczytanie Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek oraz odśpiewanie trzech części Gorzkich Żali. Dziękuję AK oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Liturgii Słowa. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji – panom z Bractwa św. Józefa niosącym baldachim, chorągwie. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza – ministrantom i lektorom. Dziękuję za liczne czuwania w Ciemnicy i przy Bożym Grobie w ciągu dnia przez poszczególne rejony parafii i Róże Żywego Różańca oraz Wam wszystkim drodzy parafianie i przybyłym gościom, którzy razem z nami świętujecie tę wielką radość Zmartwychwstania Pańskiego za udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to szczególny czas w życiu każdego z nas. Z okazji Wielkanocy życzymy Wam drodzy Parafianie, aby Chrystus napełniał Wasze serca pokojem i radością, optymizmem i nadzieją na lepszą przyszłość, a światło miłości płynące od Zmartwychwstałego Pana niech nas zbliża do siebie i daje pewność kroczenia drogą zbawienia. Życzę mocnej wiary w swoje zmartwychwstanie oraz tego, aby ten dzień stał się radością, że z duszą i ciałem wejdziemy do nieba. Życzę dużo cierpliwości w najbliższych dniach i tygodniach. Radosnego Alleluja! Szczęść Boże.Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.

13. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.

14. Zmarła śp. Helena Pietrycha. Pogrzeb we wtorek o 14.00, różaniec  po Mszy św. o 15.00. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….