Ogłoszenia Parafialne –Uroczystość Trójcy Świętej – 07.06.2020 r.

570
 1. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, w sobotę o 10.00 w Ożannie.
 2. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Dziś też niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Od dzisiejszej niedzieli została odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Pamiętajmy, że „Najważniejsze w niedzielę jest być w kościele”, „Kto do kościoła nie chodzi, temu nic nie wychodzi”.
 4. Za tydzień składka inwestycyjna przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Panów z Rady Parafialnej proszę o zebranie tacy na każdej Mszy św. oraz o przeczytanie czytań. Można również wesprzeć swoją parafię przez wpłacanie ofiar na konto parafialne.
 5. Dziś składka przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 6. W następną niedzielę I Komunia św. dzieci kl. III  na Mszy św. o godz. 12.30. Spowiedź dla dzieci i najbliższych w piątek o godz. 10.00 i 16.00.
 7. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za gruntowne porządki w kościele i obejściu oraz dar ołtarza 1500 zł., za które zostały odnowione monstrancja i kielich do kościoła w Ożannie. Również w najbliższą sobotę o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszeni są rodzice dzieci komunijnych.
 8. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i nowenna do MBN Pomocy.
 9. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. jak w niedzielę.(8.00, 930, 11.00 i 15.00).  Za udział w procesji możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dlatego po każdej Mszy św. będzie procesja wokół kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie w porozumieniu z panem kościelnym skromnych ołtarzy wokół kościoła: pierwszy ołtarz rodzice dzieci rocznicowych, drugi Bractwo Św. Józefa, trzeci OSP, czwarty AK. Proszę w miarę możliwości przygotować się do niesienia, chorągwi i baldachimu przez Bractwo św. Józefa oraz obrazy i figurki przez panie z Koła Gospodyń z Kuryłówki, Tarnawca i Ożanny. Po sumie Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony do godz. 15.00, będzie możliwość prywatnej adoracji.
 10. Od piątku przez cały tydzień Oktawa Bożego Ciała. Dziewczęta zapraszamy do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami, a panów z Bractwa o niesienie baldachimu. W niedzielę procesja będzie po sumie.
 11. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje post. Została udzielona dyspensa przez ks. abpa Adama Szala.
 12. W sobotę 13 czerwca  – odpust ku czci św. Antoniego w Ożannie. Msza św. odpustowa  o  godz. 10.00 następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu Nabożeństwo Fatimskie, Litania do Serca Pana Jezusa oraz procesja z racji oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie lilii. Nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym.
 13. Nabożeństwo  ku czci NSPJ codziennie 15 min. przed Mszą św.
 14. Do odebrania prasa katolicka.
 15. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami.   Św. Józefie módl się za nami.
Poprzedni artykułKomunikaty Kurii Metropolitalnej – 29 maja 2020 r.
Następny artykułBoże Ciało 2020