Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2021 r.

551
 1. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, w sobotę o 17.00, we wtorek o 7.00. 
 2. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, błogosławieństwo przedmiotów religijnych. Zmiana tajemnic różańca. Intencja dla róż: o Boże błogosławieństwo dla parafii.
 4. Za tydzień składka przeznaczona jest na WSD w Przemyślu. 
 5. We wtorek w Leżajsku uczniowie kl. 8 przystąpią do sakramentu bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek o godz. 18.40 odbędzie się próba przed sakramentem bierzmowania w leżajskiej Farze. Zapraszamy wszystkich kandydatów z kl. 8. Składam podziękowanie rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza. Bóg zapłać.
 6. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i nowenna do MBN Pomocy.
 7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. jak w niedzielę (8.00, 9.30, 11.00 i 15.00). Po sumie procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie w porozumieniu z panem kościelnym ołtarzy wokół kościoła: pierwszy Bractwo Św. Józefa, drugi rodzice dzieci rocznicowych, trzeci OSP, czwarty AK. Proszę w miarę możliwości przygotować się do niesienia, chorągwi i baldachimu przez Bractwo św. Józefa oraz obrazów i figurek przez panie z Koła Gospodyń ze wszystkich miejscowości. Procesja powinna się ustawić w następującej kolejności: krzyż, chorągwie, figurki, obrazy, ministranci, chłopcy do dzwonienia, dzieci rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów, baldachim. Dzieci rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. 
 8. Od piątku przez cały tydzień Oktawa Bożego Ciała. Dziewczęta zapraszamy do sypania kwiatków,  chłopców  do dzwonienia, a panów z Bractwa do niesienia baldachimu. W niedzielę procesja będzie po sumie.
 9. Pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.  Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Ożanna spowiedź od godz. 16.00. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych, ale tylko tych, którzyzostaną zgłoszeni do środy.
 10. W piątek po Bożym Ciele (4.06), na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na mocy ogólnej dyspensy udzielonej przez naszego Arcybiskupa Adama Szala, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko – charytatywny.
 11. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy różańcem wynagradzającym o godz. 17.00. 
 12. Nabożeństwo  ku czci NSPJ codziennie  15 min. przed Mszą św. W środę 2 czerwca początek nowenny przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 13. Do odebrania prasa katolicka.
 14. W dniach 5 i 15 lipca odbędzie się 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Leżajska. Informację na stronie pielgrzymka.przemyska.pl  i  na plakatach oraz pod nr Tel. 781479821.
 15. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 479 – 485.
 16. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
Poprzedni artykułNowenna przed Aktem poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
Następny artykułBoże Ciało 2021