Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2021 r.

530
 1. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, w sobotę o 17.00, we wtorek o 7.00. 
 2. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja, błogosławieństwo przedmiotów religijnych. Zmiana tajemnic różańca. Intencja dla róż: o Boże błogosławieństwo dla parafii.
 4. Za tydzień składka przeznaczona jest na WSD w Przemyślu. 
 5. We wtorek w Leżajsku uczniowie kl. 8 przystąpią do sakramentu bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek o godz. 18.40 odbędzie się próba przed sakramentem bierzmowania w leżajskiej Farze. Zapraszamy wszystkich kandydatów z kl. 8. Składam podziękowanie rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza. Bóg zapłać.
 6. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i nowenna do MBN Pomocy.
 7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. jak w niedzielę (8.00, 9.30, 11.00 i 15.00). Po sumie procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie w porozumieniu z panem kościelnym ołtarzy wokół kościoła: pierwszy Bractwo Św. Józefa, drugi rodzice dzieci rocznicowych, trzeci OSP, czwarty AK. Proszę w miarę możliwości przygotować się do niesienia, chorągwi i baldachimu przez Bractwo św. Józefa oraz obrazów i figurek przez panie z Koła Gospodyń ze wszystkich miejscowości. Procesja powinna się ustawić w następującej kolejności: krzyż, chorągwie, figurki, obrazy, ministranci, chłopcy do dzwonienia, dzieci rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów, baldachim. Dzieci rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. 
 8. Od piątku przez cały tydzień Oktawa Bożego Ciała. Dziewczęta zapraszamy do sypania kwiatków,  chłopców  do dzwonienia, a panów z Bractwa do niesienia baldachimu. W niedzielę procesja będzie po sumie.
 9. Pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.  Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi jak trzeba w grzechu nie umrze i pójdzie do nieba”. Ożanna spowiedź od godz. 16.00. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych, ale tylko tych, którzyzostaną zgłoszeni do środy.
 10. W piątek po Bożym Ciele (4.06), na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na mocy ogólnej dyspensy udzielonej przez naszego Arcybiskupa Adama Szala, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko – charytatywny.
 11. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy różańcem wynagradzającym o godz. 17.00. 
 12. Nabożeństwo  ku czci NSPJ codziennie  15 min. przed Mszą św. W środę 2 czerwca początek nowenny przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 13. Do odebrania prasa katolicka.
 14. W dniach 5 i 15 lipca odbędzie się 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Leżajska. Informację na stronie pielgrzymka.przemyska.pl  i  na plakatach oraz pod nr Tel. 781479821.
 15. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 479 – 485.
 16. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.