Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021r.

355
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na parafie potrzebujące pomocy.
 3. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Św. Tradycyjnie przystrajamy nasze domy.
 4.  Nabożeństwa majowe odprawiamy 15 min. przed Mszą św.
 5. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz Nabożeństwo do MBN Pomocy.
 6. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prywatna adoracja oraz Nowenna do św. Józefa.
 7. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. W czwartek rocznica święceń biskupich ks. bp Stanisława a w piątek rocznica ingresu ks. arcybiskupa Adama. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 9. Dzisiaj święcenia diakonatu, a w sobotę kapłańskie. Polecamy modlitwie nowych  kapłanów i diakonów.
 10. Dzisiaj wspomnienie św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski i Patrona Akcji Katolickiej.
 11. Pamiętajmy o obowiązku spowiedzi i Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Okres ten kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /czyli za 2 tygodnie/
 12. Rada Parafialna przypomina, że każda rodzina raz w roku proszona jest o wpłatę uzgodnionej przez Radę kwoty 50 zł. na utrzymanie cmentarzy parafialnych. Wpłatę można dokonać w banku na konto oraz przez internet lub do ustawionej w kościele skrzynki z dopiskiem „ofiary na cmentarz”. Dziękujemy tym rodzinom, które dokonały wpłatę. Niestety jest jeszcze wiele rodzin, które nie zrealizowały tej wpłaty za ubiegły rok. 
 13. Po ostatnich wiatrach na naszych cmentarzach znajdują się  poprzewracane kwiaty, dekoracje i znicze. W miarę swoich możliwości prosimy o uporządkowanie cmentarzy, ponieważ za niedługo będzie koszona trawa. Cmentarz jest wizytówką parafii dlatego wszyscy musimy dołożyć starań by nasi bliscy zmarli godnie spoczywali. Niech to miejsce odpoczynku będzie zawsze czystei zadbane. Tak wiele od nas żyjących zależy. Prosimy rodziny dotknięte śmiercią swoich bliskich, aby pogrzeby organizować z pominięciem niedzieli. Prośbę tę kierujemy do Parafian ze względu na pracowników zakładów pogrzebowych, obsługę cmentarzy i kościołów. Świąteczny charakter niedzieli skłania ku myśleniu, że i oni wszyscy mogą ten dzień spędzić z rodziną. Niedziela jest dniem Zmartwychwstania, a nie pogrzebu.
 14. Parafia otrzymała maseczki, które wystawione są na stolikach przy wejściu i na środku kościoła. Maseczki są bezpłatne i można zabrać po kilka sztuk do domu.
 15. Do odebrania prasa katolicka.
 16. Sprzątającym i dekorującym kościół rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 451–466. 
 17. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
 18. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Laurę Ćwikła. Za zmarłą Laurę z intencji pogrzebowych poza parafię została przekazana gregorianka, która będzie odprawiona w czerwcu oraz 45 intencji. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie.                                                                                                                           

Pragnę podziękować za dzisiejszą piękną uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci kl. III. Ks. Damianowi za przygotowanie, naukę, próby i spotkania z rodzicami.  Rodzicom za bardzo dobrą współpracę z ks. wikariuszem, za prace porządkowe wykonane w kościele i placu kościelnym, udekorowanie pięknie kościoła i Wasz dar ołtarza 1600 na odnowienie stojaka pod paschał. Dzieci w miarę możliwości będą w tym tygodniu przychodzić codziennie w strojach komunijnych na Msze św. wieczorne, aby wspólnie przeżyć „Biały Tydzień”.