Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2021 r.

1. Msza św. w tygodniu o 18.00, w sobotę o 17.00.
  2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i naszego narodu.
  3. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz nowenna do św. Józefa.
  5. Do odebrania prasa katolicka.
  6. W tym tygodniu patronują nam: wtorek św. Jacek, piątek św. Bernard, sobota św. Pius X.
  7. Żniwa, ciężki trud rolniczy przypominają nam o szacunku dla chleba. Jakże wiele wysiłku wymaga zebranie każdego kłosa, garści ziarna. Kromka chleba to niedospane noce, to zmęczenie i cierpienie wielu ludzi. Zdajmy sobie sprawę z odpowiedzialności osobistej za każdy kawałek wyrzuconego chleba. Uczmy dzieci szacunku dla chleba. Rozpoczynajmy każdy bochen znakiem krzyża świętego. Szanujmy chleb codzienny, aby nam go nigdy nie zabrakło.
  8. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 551 – 561/1.
  9. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł śp. Eugenia Podobińska. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie..
  10. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami. Niech Pan Bóg błogosławi nas i naszą parafię.
Poprzedni artykułKalwaria Pacławska 2021
Następny artykułPielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku 2021