Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021 r.

1. Msza św. w tygodniu o godz. 18.00, sobota o 17.00.
  2. Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
  3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, po Mszy św. zapraszamy rodziców i kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.
  4. W środę przed Mszą św. różaniec w intencji Ojczyzny i nowenna do MBN Pomocy.
  5. W środę Dzień Matki.
  6. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prywatna adoracja oraz nowenna do św. Józefa.
  7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za  kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa.
  8. Uczniowie kl. VIII mogą codziennie od godz. 17.30  przystępować do spowiedzi przed sakramentem bierzmowania.
  9. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  10. Do odebrania prasa katolicka.
  11. Zbliża się Boże Ciało. Bardzo proszę o przygotowanie w porozumieniu z panem kościelnym skromnych ołtarzy wokół kościoła: pierwszy rodzice dzieci rocznicowych, drugi Bractwo Św. Józefa, trzeci OSP, czwarty AK.
  12. W dniach 4 – 15 lipca odbędzie się 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informację na stronie pielgrzymka.przemyska.pl.
  13. Rada Parafialna przypomina, że każda rodzina raz w roku proszona jest o wpłatę uzgodnionej przez Radę kwoty 50 zł. na utrzymanie cmentarzy parafialnych. Wpłatę można dokonać przez konto, internetem lub do ustawionej w kościele skrzynki z dopiskiem  „ofiary na cmentarz”.
  14.  Na cmentarzach znajdują się  poprzewracane kwiaty, dekoracje i znicze. W miarę swoich możliwości prosimy o uporządkowanie. Sugerujemy rodzinom dotkniętym śmiercią swoich bliskich, aby pogrzeby organizować z pominięciem niedzieli. Prośbę tę kierujemy do Parafian ze względu na pracowników zakładów pogrzebowych, obsługę cmentarzy i kościołów. Świąteczny charakter niedzieli skłania ku myśleniu, że i oni wszyscy mogą ten dzień spędzić z rodziną. Niedziela jest dniem Zmartwychwstania, a nie pogrzebu.
  15. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 467 – 478.
  16. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
  17. W ubiegłym tygodniu na miejsce wiecznego odpoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Kiełbowicza. Za zmarłego Stanisława z intencji pogrzebowych poza parafię zostało przekazanych 8 intencji oraz gregorianka, która będzie odprawiona w lipcu. Polećmy Stanisława Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie….

Modlitwa  św. Jana Pawła II do Ducha Świętego

Duchu Święty, proszę Cię
 o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
  o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
  o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
  o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady  i u Ciebie ją zawsze znajdował,
  o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
  o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
  o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża.