Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocy 17.05.2020 r.

264
 1. Msza św. o godz. 18.00, sobota o 17.00. Spowiedź codziennie 30 min. przed Mszą św.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na parafie potrzebujące pomocy.
 3. Wobec zapowiedzianej możliwości uczestnictwa w zgromadzeniach religijnych większej liczby osób, zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym, który w bieżącym roku trwa  do Niedzieli Trójcy Świętej (7.06.2020). Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.
 4. Od dzisiejszej niedzieli podczas Mszy św. w kościele parafialnym może przebywać 40 osób, w Ożannie 15 osób.
 5. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy                                   o błogosławieństwo dla pracujących na roli o dobre urodzaje i aby Pan Bóg ustrzegł nas przed kataklizmami oraz suszą, i aby nie zabrakło chleba powszedniego. W poniedziałek modlimy się w intencji mieszkańców Kuryłówki, we wtorek Tarnawca, w środę  Ożanny. Nie będzie procesji.
 6. Jutro przypada 100 rocz. urodzin Św. Jana Pawła II, dziękujmy Bogu za dar Jego życia i za wstawiennictwem świętego papieża zanośmy do Boga nasze intencje.
 7. Przed ołtarzem można składać skarbonki Caritas, które zostały zabrane na czas Wielkiego Postu do domów.
 8.  W środę przed Mszą św. różaniec w intencji naszej Ojczyzny oraz nowenna do MBN Pomocy
 9. W czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do św. Józefa.
 10. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 11. W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej archidiecezji święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.
 12. W środę przypada rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, zaś w czwartek rocznica ingresu ks. abp. Metropolity Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Pasterzy Kościoła Przemyskiego obejmijmy naszą modlitwą.
 13. Do odebrania prasa katolicka.
 14. Transmisja Mszy św. z kościoła parafialnego w niedzielę  o godz. 11.00.
 15. Sprzątającym kościoły dziękujemy za wykonaną pracę. Na piątek po Mszy św. do tej posługi proszeni są kolejni mieszkańcy Kuryłówki z numerów – 543 – 545.
 16. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła módlmy się o Boże błogosławieństwo dla nas i naszej parafii. Święty Michale Archaniele… Duchu Święty Boże zmiłuj się nad nami. Św. Józefie módl się za nami.
 17. W ubiegłym tygodniu na miejsce wieczne odpoczywania odprowadziliśmy śp. Andrzeja Baj. Wieczne odpoczywanie…
 18. Konferencja Episkopatu Polski zatwierdziła w 2014 roku nowe przykazania kościelne w następującym brzmieniu:
 1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.  Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
 2.   Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.
 3.  Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
 4. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła
Poprzedni artykułKomunikaty Kurii Metropolitalnej – 14 maja 2020
Następny artykułOgłoszenia Parafialne – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2019 r.