XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017

242
 1. Msza św. w tygodniu o godz. 8.00(piątek 7.30) i 18.00, sobota o 17.00.
 2. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.
 3. Sierpień jest również miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r.  i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.
 4. Z naszej parafii wyruszy autokarowa pielgrzymka na Kalwarię Pacławską k. Przemyśla w dniu 11(piątek) sierpnia. Chętnych prosimy o zapisy do najbliższej soboty. Warunkiem wyjazdu jest pełny stan autobusu.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. każdego dnia przed Mszą św. W pierwszy piątek wystawie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Ożanna wystawienie Najświętszego Sakramentu o 16.00 spowiedź i Msza św. Pamiętajmy, że „Kto pierwsze piątki odprawi, jak trzeba, nie umrze w grzechu i pójdzie do nieba”. Chorych odwiedzimy od 8.00.  W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy różańcem o godz. 17.00. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Jest to prośba Matki Bożej, aby wynagradzać za grzechy i ratować dusze przed piekłem. Zachęcam do wspólnej modlitwy.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracja. Błogosławieństwo przedmiotów religijnych. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja dla róż – o powołania do kapłaństwa i zakonu, o Boże błogosławieństwo w pracach na rzecz naszej parafii oraz o trzeźwość dla naszych rodzin.
 7. Taca za tydzień przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 8. We wtorek można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
 9. Przypominam, że w środy przed Mszą św. różaniec w intencji ojczyzny oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja oraz Nowenna do św. Józefa. Można składać prośby i podziękowania.
 10. W najbliższym tygodniu patronują nam: poniedziałek św. Ignacy z Loyoli, wtorek św. Alfons Maria Liguori, piątek św. Jana Maria Vianej  – patrona kapłanów.
 11. W najbliższą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego poświęcenie kopru.
 12. Do odebrania prasa katolicka „Niedziela”.
 13. Wszystkim sprzątającym kościoły w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać, a o posprzątanie kościołów w tym tygodniu prosimy: kościół parafialny parafianie z numerów – 189 – 192 – w piątek po Mszy św.

Wszystkim naszym Parafianom, Dobroczyńcom oraz Gościom serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.